زیبایی چشمگیر مرجانه گلچین در یک نقاشی عجیب + عکس

مرجانه گلچین بازیگر توانا و قدیمی کشورمان با انتشار یک نقاشی زیبا از چهره اش در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

" کجایی ای با من همچون رودها آبی ؟

در حال گریختن از کدام اندوهی ؟

کجا باز پیدایت کنم ،

تا باز به نجوا بگویی : چه خوب است که گلوی آدمی ،از شیشه نیست ،و بغض را کسی نمی بیند .ای که نرمای خوبِ دستت ،

در دست من ،دیدار دریاست با کویر !

به من بگو باز : چه سعادتی !که از خیل دشمنان ،هنوز پوستی داریم ،که در زیر آن مخفی بشویم .دیگر نه جای من ،نه جای توست.بیا از سقف تیره ی شهر بگریزیم.

به قبیله ای که در آن، زنجیر ،افسانه ایستو بزرگترین جنایت ،کبوتری را از شانه های خود پراندن است .."

مرجانه گلچین

به گزارش گروه فضای مجازی رکنا، مرجانه دلدار گلچین متولد اسفند ۱۳۴۷ در تهران است. او بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. از مهمترین فیلم‌هایی که او بازی کرده می‌توان به پرنده کوچک خوشبختی (پوران درخشنده)، شب بیست و نهم (حمید رخشانی) و دو نیمه سیب (کیانوش عیاری) اشاره کرد. او همچنین با تار آشناست و خوانندگی نیز انجام داده‌است.

مرجانه گلچین و نعیمه نظام دوست

خانواده مرجانه گلچین 

پدر مرجانه گلچین افسر نظامی ارتش و مادرش خانه‌دار است ولی پدرش را در کودکی از دست داد؛ و خواهرش منیژه نام دارد که در زمینه موسیقی با هم همکاری می‌کنند. گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تار فارغ‌التحصیل شد. او با تشویق خواهرش منیژه که در آن زمان بازیگر بود به بازیگری در تئاتر پرداخت. با بازی در مجموعه تلویزیونی آینه پا به تلویزیون گذاشت و پس از آن در چند سریال تلویزیونی دیگر و در سینما به ایفای نقش پرداخت. بازی در نقشی جدی و متفاوت در سریال نفس گرم یکی از نقاط عطف بازیگری او به حساب می‌آید.

مرجانه گلچین

زندگی مرجانه گلچین در خارج از کشور

مرجانه گلچین برای مدتی حدود ده سال در کشور انگلیس زندگی کرد. از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۳ از سینما و تلویزیون فاصله گرفت و بعد از بازگشت برای اولین بار در سریال کلانتر بازی کرد. او فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سوره است. وی برادرزادهٔ نادر گلچین خواننده موسیقی ایرانی، و دخترعموی نادیا دلدار گلچین بازیگر ایرانی استبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟