ملیکا شریفی نیا در کنار بهترین معلم خوشتیپ زندگی اش + عکس

به گزارش گروه فضای مجازی رکنا، ملیکا شریفی نیا بازیگر جوان کشورمان با انتشار یک عکس از خود در کنار پدرش نوشت: 

"بهترین معلم زندگی من تولدت مبارک.

مامان بابام‌ داشتن باهم صحبت می‌کردن

مهراوه هم خودشو زده بود به خواب که از دست من راحت باشه!

آخر صحبت‌شو‌ن بابام گفت: برای بعضی‌ها همیشه مرغ همسایه غازه!

گفتم: بابا مرغ همسایه غازه یعنی چی؟

ملیکا شریفی نیا

علاقه ملیکا شریفی نیا به حیوانات

کلا بچه‌ی کنجاوی بودم، ولی مهم‌ترین دلیل اون سوال این بود که عاشق حیوونا بودم و برام جالب بود که یک مرغی هست که می‌تونه برای یک نفر دیگه غاز بشه! آخه خودم هم یه جوجه داشتم که یهو مرغ شده بود! بعد از یه مدت هم کاشف به عمل اومد که خروس شده!!

البته من همون موقع هم منتظر بودم که بعدش غاز بشه و زودتر براش تولد بگیرم که دیگه بره به سمت «قو» شدن، ولی هیچ‌وقت غاز نشد که نشد و ا‌ون‌قدر قوقولی‌قوقو کرد که مامانم اینا مجبور شدن ببرنش همون مزرعه‌ای که حیوونا می‌رن و خیلی خوشبخت می‌شن!!

خلاصه اون موقع چون فقط تا قسمت خروس شدن ماجرا رو دیده بودم از بابام پرسیدم، اونم به جای این‌که برام توضیح بده، گفت: به نظر خودت یعنی چی؟ اگر معنیش رو درست بگی جایزه داری! منم که اسم جایزه می‌اومد سر از پا نمی‌شناختم، یک ساعت تمام هر آنچه به ذهن کودکانه‌م می‌رسید رو گفتم ولی موفق نشدم.

ملیکا شریفی نیا

بعد که بابام برام توضیح داد خیلی تعجب کردم.

چون خیلی کوچیک بودم و در زندگی ساده‌‌ی خودمون با همچین حسی مواجه نشده بودم، ما همیشه به چیزی که داشتیم قانع بودیم و چیزهایی که دیگران داشتن برای ما مساله نبود.

مساله‌ی پدر و مادر من همیشه چیزهایی بود که دیگران نداشتن و فعالیت‌هاشون در راستای ایجاد آرامش و رفاه نسبی در زندگی اون آدم‌ها بود.

این‌ها رو بعد از این‌که بابام برام دلیل ندونستنم رو توضیح داد درک کردم و خیالم راحت شد، چون پیش خودم فکر کرده بودم خنگ‌ترین دختر جهانم! ولی ماجرا عمیق تر از این حرف‌ها بود و ربطی به هوش من نداشت، ربط به بستر درستی داشت که درش پرورش یافته بودم.

ربط به هم‌نشین نشدن با آدم‌هایی داشت که براشون مرغ همسایه غاز بود! چون مرغ همسایه برای ما همیشه مرغ بود و آدم‌هایی با این دیدگاه از زندگی ما دور بودن.

تا من و مهراوه این موضوع رو از اونها یاد نگیریم.

تا ما حتی درکش نکنیم، تا همیشه در امان بمونیم، از این‌ چشم‌و‌‌هم‌چشمی‌ها، تا باور داشته باشیم، به خودمون، قانع باشیم، به دارایی‌ اندک‌مون و واقف باشیم، به ارزش وجودی‌مون که هرگز با هیچ‌چیز و هیچ‌کس قابل مقایسه نخواهد بود، اون شبمن جایزه‌ای نگرفتم، اون شبمرغ همسایه

برای من «غاز» نشد، بلکه یک «فانوس» روشن شد در آستانه‌ی ورود کودکانه‌ام به جهانِ تاریک

آدم بزرگ‌ها"

ملیکا شریفی نیا

بیوگرافی ملیکا شریفی نیا

ملیکا شریفی‌نیا متولد ۲۱ شهریور ۱۳۶۵ در تهران است. او بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است و فرزند آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی‌نیا و خواهر مهراوه شریفی‌نیا می‌باشد. او دانش‌آموختهٔ رشتهٔ گرافیک است و در زمینه‌های گرافیک، عکاسی، تصویرسازی کتاب و ساخت آثار حجمی فعالیت می‌کند.

او بازی در سینما را از سال ۱۳۷۰ با فیلمی به نام اوینار به کارگردانی شهرام اسدی شروع کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟