به گزارش رکنا،یکی از اتفاقات ناگواری که در کشور ما مخصوصاً هنرمندان نسل جدید به آن توجهی ندارند دستگیری از پیشکسوتان و توجه تهیه‌کنندگان به ارزش‌های هنری بزرگان سینما، تئاتر و تلویزیون است. بسیاری بر تخت بیمارستان‌اند و خبری از آنها نیست و هیچ مسئولی مثلاً خبر ندارد بهروز بقایی چه روزگاری را می‌گذراند و یا اصلاً از اسماعیل سلطانیان خبری نمی‌گیرند؛ و حالا که "ابراهیم آبادی" دار فانی را وداع گفت؛ اما نه به دغدغه‌هایش توجهی شد و نه به دیدارش در بیمارستان رفتند.

این اتفاق برای بسیاری از پیشکسوتان می‌افتد؛ چه در توجه به ایفای نقش‌شان که عزلت‌نشین منزلشان شده‌اند و چه در حال بیماری که خبری از مسئولان نمی‌شود! حتی بازیگران هم همدیگر را فراموش می‌کنند و به‌وقت تشییع جنازه، پیدایشان می‌‌شود؛ آن‌هم که تبدیل به مراسم سلفی و خودنمایی‌های مجازی شده است و کسی از پیشکسوت و خانواده‌اش احوالی نمی‌پرسد، دغدغه‌هایی که به آنها اشاره شد و بیش از همه "ابراهیم آبادی" ابراز ناراحتی می‌کرد که؛ چرا با پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر خصوصاً سینما و تلویزیون اینگونه برخورد می‌شود؟

ابراهیم‌آبادی خطاب به سینماگران و اهالی تلویزیون گفت: "هنوز حسرت می‌خوریم که چرا این کارهای فاخر ساخته نمی‌شوند و با شناسنامه بااصالتم در هنر، گوشه‌ای می‌نشینم و به روزهای پرفروغ سینما و تلویزیون ایران فکر می‌کنم؛ ساخته نشدن چنین کارهای بااصالتی جزو غم‌های بی‌شماری است که هر روز من و امثال من به آنها می‌اندیشیم و ناخودآگاه بغضمان می‌ترکد و گریه‌مان می‌گیرد که چرا از آن دوران‌ها و شکل و شمایل‌های اصیل فاصله گرفته‌ایم؟ امروز می‌بینم همه‌چیز در پول خلاصه شده است و کسی دلش برای سقوط اصالت‌های هنری در سینما و تلویزیون نمی‌سوزد."

اما در روز تشییع او باز این جمله بازیگر پیشکسوت تکرار کردنی است: "واقعاً نمی‌خواهم خرج کفن‌ودفن من را بدهند وقتی که این روزها کنارم نیستند! نمی‌خواهم برای من شام‌غریبان بگیرید؛ حداقل می‌توانید یک تسلایی برای من باشید! من بیمارم و افتاده‌ام در خانه، یک‌نفر از من خبری بگیرد."

امروز مرحوم "ابراهیم‌ آبادی" رهسپار خانه ابدی می‌شود و البته قطاری است که کسی نمی‌تواند از آن پیاده شود؛ او پس از سه هفته بستری در بیمارستان آراد روز پنجشنبه نهم آبان‌ماه برای همیشه با صحنه نمایش، قاب جعبه‌جادو و پرده‌ نقره‌ای خداحافظی کرد. پیرمرد مهربان "آپارتمان شماره 13" و یار مختار در سریال "مختارنامه" حالا در میان ما نیست.

او امروز از مقابل ساختمان شماره دو خانه سینما برای خاکسپاری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع می‌شود.

مراسم ختم ابراهیم‌آبادی روز سه‌شنبه 14 آبان از ساعت 13:30 تا ساعت 15 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟