کدخبر: 433571 ارسال پرینت 287

رکنا: پیکر مرحوم «مریم قاضی» روز سه شنبه با حضور تعداد زیادی از مسوولان و اقشار مختلف مردم به ویژه علاقمندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی تشییع و در مقبره الشعرای این شهرستان به خاک سپرده شد.

حجم ویدیو: 6.69M | مدت زمان ویدیو: 00:01:02

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در حاشیه خاکسپاری این هنرمند Artist بیان کرد: مرحوم قاضی Judge که از فعالان حقوق زنان این شهرستان نیز بود در سن 55 سالگی و بر اثر بیماری سرطان درگذشت.
قادر مرادی ادامه داد: این بانوی هنرمند در سال ١٣٤٢ در مهاباد و در خانواده سرشناس قاضی‌ها بە دنیا آمد و از سال ١٣٦٦ فعالیت ادبی خود در نوشتن داستان و نقد ادبی آغاز کرد.
وی اضافه کرد: تاکنون 2 اثر بە نام‌های 'ورود ممنوع است' و 'زنده بەگور' از این نویسنده منتشر شده و رمان منتشر نشده وی نیز زیر چاپ است.
خانواد‌ه قاضی نویسندگان، مترجمان و هنرمندان زیادی را تقدیم جامعه کردها کردە است کە می‌توان از مرحومان 'محمد قاضی' مترجم نامی و 'احمد قاضی' نویسنده و مترجم نام برد.
مرحوم قاضی در داستان نویسی و نقد ادبی از تبحر زیادی برخوردار بود و نقاشی را نیز به عنوان یکی از علاقمندی های شخصی در اوقات تنهایی خود، دنبال کرد.
این بانوی نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی، بعد از چند سال مبارزه با بیماری سرطان چهاردهم آبان سال جاری چشم از جهان فروبست.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها