هنری چهره ها رک آرت کدخبر: 254849 ارسال پرینت 81

رکنا: کمپانی فاکس خبر داد که «ریدلی اسکات» ساخت فیلمی جدید درباره نبرد هوایی در جریان جنگ جهانی دوم را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش گاردین، این پروژه سینمایی که «اسکات» سال‌هاست فکر ساخت آن را در سر دارد، درباره نبرد بریتانیا یکی مهم‌ترین رویدادها در جریان جنگ جهانی دوم است که در آن نیروی هوایی آلمان نازی با بمباران هدف‌های نظامی و صنعتی بریتانیا قصد داشت زمینه را برای حمله و اشغال این کشور فراهم کند.

آخرین بار در سال 1969 فیلمی با عنوان «نبرد بریتانیا» با بازی «لاورنس اولویه»، «کریستوفر پلامر» و «مایکل کین» و به کارگردانی «گای همیلتون» درباره این موضوع ساخته شده است.

«ریدلی اسکات» اخیر ساخت فیلم «بیگانه: میثاق» دومین پیش‌درآمد بر فیلم علمی تخیلی «بیگانه» را به اتمام رسانده است و دو پروژه سینمایی دیگر نیز روی میز دارد: فیلمی بر اساس آدم ربایی «ژان پل Bridge گتی» و اقتباسی از رمان جنایی «کارتل» نوشته «دان وینسلو».

«اسکات» تاکنون برای فیلم‌های «سقوط شاهین سیاه» (۲۰۰۱)، «گلادیاتور» (۲۰۰۰) و «تلما و لوئیس» (۱۹۹۱) نامزد جایزه اسکار و انجمن کارگردانان آمریکا شده و یک بار نیز با فیلم «مریخی» در سال ۲۰۱۵ جایزه انجمن کارگردانان آمریکا را از آن خود کرده است.

از دیگر فیلم‌های این سینماگر ۷۹ ساله می‌توان به «اکسدوس»، «مشاور»، «پرومته»، «افسانه»، «قلمرو بهشت»، «رابین‌هود» و ... اشاره کرد

«ریدلی اسکات» تنها کارگردانی نیست که ساخت فیلمی درباره جنگ جهانی دوم را در پیش رو دارد و امسال از «دونکرک» جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» نیز رونمایی خواهد شد که درباره تخلیه سواحل دونکرک توسط متفقین در جریان جهانی جهانی دوم است و در آن بازیگرانی چون «تام هاردی»، «ماریک رایلنس» و «کنت برانا» بازی می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر