هنری چهره ها رک آرت کدخبر: 230890 ارسال پرینت 21

رکنا: هرچند مهتاب کرامتی بازیگر زن توانمند با ایفای نقش یک زن بدنام در "رستگاری در هشت و بیست دقیقه” کوشیده بود سیمایی متفاوت در کارنامه بازیگری خود به جای بگذارد اما این ایفای نقش در قالب یک زن از طبقه پایین در "بیست” عبدالرضا کاهانی بود که او را به اولین سیمرغش رساند.

به اعتقاد بسیاری گریم متفاوت کرامتی در "بیست” که او را از شمایل شیک سابقش جدا کرده بود یکی از اصلی ترین دلایل اعطای سیمرغ بهترین بازیگری مکمل زن به وی بود.با این حال در تمام هفت سال پس از "بیست” و علیرغم حضور کرامتی در کاراکترهایی متنوع از "آدمکش” تا "آلزایمر” و "عصر یخبندان” و "مزارشریف” دیگر سیمرغ به کرامتی نرسید.

سال قبل کرامتی به عنوان مشاور دبیر جشنواره سی و چهارم حضور داشت و شاید به خاطر جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم حتی فیلمی به نام"آه ای عبدالحلیم/تیک آف” که تهیه کننده اش بود نیز به جشنواره راه پیدا نکرد.

اما امسال گویا سال مهتاب کرامتی است. چون وی به تازگی در اولین فیلم سینمایی Movie یک مدیر تلویزیون یعنی رحمان سیفی آزاد باز هم کوشیده نقش زنانی سنتی از طبقه پایین اجتماع را ایفا کند.

رحمان سیفی آزاد که سالها مدیر مرکز امور نمایشی سیما بوده است و البته فیلمنامه هایی نظیر "من مادر هستم” و "خواب زده ها” را برای فریدون جیرانی نگاشته است اولین فیلم خود به نام "ماجان” را در حالی جلوی دوربین برده که محمدمهدی عسکرپور به عنوان تهیه کننده کنار وی حضور دارد.

"ماجان” داستان درگیریهای یک زوج با مشکلات پیش روی فرزند خود را روایت می کندو مهتاب کرامتی و فرهاد اصلانی ایفاگر این زوج هستند.

تصاویر منتشر شده از کرامتی در این فیلم حکایت از حضور وی با گریم زنان سنتی اجتماع را دارد؛ عاملی که شاید سبب ساز آن شود که هم فیلم در جشنواره مورد توجه قرار گیرد و هم کرامتی دومین سیمرغ خود را دشت کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر