حجم ویدیو: 47.82M | مدت زمان ویدیو: 00:07:35

به گزارش حوادث رکنا،  سردار حسین رحیمی رییس پلیس تهران گفت: نخستین طرح ظفر که طرح مبارزه با خرده فروشان و‌ قاچاقچیان مواد مخدر است ۲۳۰ حکم قضایی صادر و در این پاتوق‌ها و مراکز فروش‌مواد مخدر ۳۱۰ قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند.

وی افزود: در این طرح ۸۰۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۲۵ باند متلاشی و ۲۲ قاچاقچی و سرکرده اصلی فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

سردار حسین رحیمی ادامه داد: ۱۹ خانه محل اصلی فروش مواد مخدر که در تحقیقات پلیسی شناسایی و در این طرح ۹۶۸ معتاد متجاهر بازداشت شدند.

وی افزود: در طرح های مختلفی که برای مبارزه با مواد مخدر در پایتخت به اجرا گذاشتیم سه منطقه مهم شوش، مولوی و دروازه غار را پاکسازی کردیم.

رییس پلیس تهران ادامه داد: بیم آن می رفت که قاچاقچیانی که مراکز تراکم آنها در هم پاشیده شده است، جایگاه های جدیدی را ایجاد کنند برای همین این طرح ظفر را اجرا کردیم.

فرمانده انتظامی پایتخت به طرح‌های مختلف اجرایی پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب اشاره و اظهار داشت: سه منطقه مهم شوش، مولوی و دروازه‌غار و همچنین فرحزاد تا 90 درصد و جاجرود نیز تا صددرصد از وجود قاچاقچیان مواد مخدر پاکسازی شد اما بیم آن داشتیم که قاچاقچیان با توجه به از هم پاشیده شدن محل تجمع‌شان، کلونی‌های دیگری در سطح پایتخت ایجاد کنند که بر همین اساس با هماهنگی معاون دادستان در این خصوص وارد عمل شده و با کار اطلاعاتی، منازل و مراکز فروش مواد مخدر را رصد کردیم که این کار بیش از دو ماه به طول انجامید.

سردار رحیمی ادامه داد: پس از اتمام کار اطلاعاتی و تنظیم پرونده با هماهنگی معاون دادستان تهران 230 حکم قضایی و ورود به مخفیگاه قاچاقچیان خرد از اوایل هفته جاری اخذ و کار عملیاتی برای دستگیری کلید خورد.

وی با اشاره به شعار سال 98 پلیس مبنی بر پاکسازی تهران از لوث وجود معتادان متجاهر گفت: وقتی خریداری نباشد عرضه نیز پایین می‌آ‌ید و به لطف خدا توانستیم مراکز عمده معتادان متجاهر و پاتوق آنها را شناسایی و منهدم کنیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اعلام این مطلب که قبلا تمرکز و توجه بر روی باندهای بزرگ بود و هم اینک تمرکز ویژه‌‌ای بر روی معتادان متجاهر و خرده فروشان صورت گرفته به شهروندان این اطمینان را داد که اگر پاتوق یا محلی را می‌شناسند که خرده فروشان مواد مخدر در آن حضور دارند مراتب را به پلیس 110 یا دستگاه قضایی اطلاع دهند؛ مطمئن باشند که پلیس در برخورد با جرائم مواد مخدر به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد.

این مقام ارشد پلیس تهران به عملکرد ماموران این فرماندهی در مدت 5 ماه و 15 روز که از آغاز سال می‌گذرد پرداخت و اظهار داشت: 9 تن و 345 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این مدت کشف و ضبط شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است؛ همچنین 33 باند شناسایی و متلاشی و 273 قاچاقچی عمده که از شرق، جنوب شرق و جنوب ایران مواد را وارد پایتخت می‌کردند نیز دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه 8 درصد افزایش کشفیات را داشتیم.

وی گفت: در این مدت 1801 دستگاه خودرو نیز از قاچاقچیان کشف و توقیف شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟