حجم ویدیو: 62.55M | مدت زمان ویدیو: 00:06:34

به گزارش رکنا، سید علیرضا ادیانی رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه یکی از خواسته‌های مکرر مقام معظم رهبری ساخت نیروی انتظامی تراز جامعه قرآنی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است، اظها داشت: ساخت پلیس تراز انقلاب مستلزم انس با قرآن، شناخت ویژگی های پلیس تراز انقلاب و در قرآن و فهم دقیق از قرآن است.

وی ادامه داد: در همه دنیا پلیس و نیروهای مسلح است اما تفاوت ما با دیگر نیروهای مسلح بعد مکتبی نیروهای مسلح است و این ویژگی، انقلابی بودن، دارا بودن نیروهای متدین یکی از شاخص‌های اصلی نیروهای مسلح بخصوص ناجا است.

وی با بیان اینکه در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم دنیای سراسر ظلمت است، گفت: سبک زندگی غربی که انسان‌ها را فاقد هویت می‌دانند و از آن‌ها به عنوان ماشین برای رسیدن به خواسته‌های خود استفاده می‌کنند و در چنین جمهمری اسلامی ایران پرچم دار فضائل اخلاقی در جهان است.

حجت‌الاسلام ادیانی با اشاره به اینکه غربی‌ها خود را پرچم دار حقوق بشر می‌دانند، گفت: غربی‌ها تحت همین عنوان ظلم های زیادی در جهان انجام دادند.

وی ادامه داد: در حقوق بشر اسلامی انسان‌ها حق انتخاب دارند و کشورها می‌توانند سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی با اشاره به سیل ابتدای سال گفت: سیل اخیر که به عنوان یک تهدید محسوب می‌شد با حضور نیروهای متدین نیروهای مسلح به خصوص نیروهای ناجا به یک فرصت تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه امروز خوشبختانه ۸۰ هزار حافظ قرآن کریم در کشور داریم، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ حافظ کل قرآن در مجموعه نیروی انتظامی داریم.

وی ادامه داد: امروز سالیانه بیش از دو هزار سرباز در نیروی انتظامی در یک مدت یک ماهه آموزش قرآن می‌بینند.

وی با بیان اینکه امسال نیروی انتظامی میزبان سی و دومین مسابقات قرانی در سطح نیروهای مسلح است، گفت: این مسابقات یکم تا سوم مرداد در ستاد ناجا برگزار می‌شود.

وی گفت: یکی از وظایف ناجا حضور در میدان‌های سخت و چالشی‌ است و برای کارایی هر چه بهتر نیروهای در این چالش‌ها برگزاری دوره‌های آموزشی متفاوت است.

وی با بیان اینکه پلیس تراز انقلاب اسلامی نیازمند انعطاف است، گفت: راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی در مجموعه ناجا نشان از انعطاف پلیس دارد.

وی با اشاره به اینکه در آینده پلیس امنیت اخلاقی، اجتماعی و ارزشی راه‌اندازی خواهد شد، گفت: همانطور که فرمانده ناجا در جمع آئمه جمعه گفت: مسئله کشف حجاب در خودرو جز اختلال در امنیت اجتماعی و خودرو حریم خصوصی نیست. است.

وی در خصوص رسیدگی به مرزبان گفت: خوشبختانه طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ساختار مرزبانی در حال تغییراتی است؛ مرزبانی در ساختار جدید در حال تقویت و توسعه است و جایگاه ساختاری آن ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر وظیفه ناجا در جهت برقراری امنیت اجتماعی در جامعه گفت: یکی از مطالبات مردم از پلیس برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟