یک زن و مرد با کلی فیلم سیاه جولان می دادند ! / در گیلان فاش شد

به گزارش رکنا، سرهنگ "امیرحسین نقی‌مهر" در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس فتا حین رصد فضای مجازی به یک صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام برخوردند که افرادی در آن نسبت به انتشار ویدئو‌های غیراخلاقی اقدام می‌کردند.

وی با بیان اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته متهمان شناسایی و با هماهنگی قضائی خانم 23 ساله و مرد 29 ساله دستگیر شدند افزود: با توجه به مستندات به دست آمده و اظهارات متهمان، مشخص شد آنها برای معروف شدن و کسب درآمد اقدام به انتشار فیلم‌های نامتعارف در اینستاگرام کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان تصریح کرد: متهمان پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی بیان داشت: هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله و یا به قصد تجارت یا فساد، تولید، ذخیره یا نگهداری کند، مجرم خواهد بود و به حکم مجازات پخش فیلم‌های غیراخلاقی، عکس و محتویات نامتعارف، محکوم خواهد شد.

سرهنگ نقی‌مهر در پایان از تمام کاربران فضای مجازی خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات جاری و هنجارهای کشور در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش فوریت سایبری به این پلیس گزارش کنند.

کدخبر: 813390
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟