اعدامی پس از 3 سال رها شد

به گزارش رکنا، غلامعلی دهشیری گفت: سال 1399 بر اثر اختلاف بین اعضای یک خانواده که منجر به ایجاد نزاع و درگیری شدید بین آنها شد یکی از طرفین دعوا به شدت دچار آسیب شده و در نهایت جان خود را از دست داد.

وی افزود: پس از ورود نیروی انتظامی و دستگیری متهم و اعلام گزارش جزییات قتل به دستگاه قضایی، پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردکان تشکیل و در نهایت پس از طی مراحل انجام تحقیقات مقدماتی و رسیدگی، رأی بر محکومیت متهم به قصاص نفس صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان و با تلاش‌های مستمر اعضاء و کارکنان این شعبه و مسئولین زندان، سرانجام خانواده مقتول، رضایت بی‌قید و شریط خود را اعلام و قاتل از چوبه دار رهایی یافت.

دهشیری وجود شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان را عامل مهمی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها دانست و بیان کرد: شعب شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان فرصت بسیار خوبی برای پذیرش درخواست زندانیان که دارای شاکی یا مدعی خصوصی هستند جهت اصلاح ذات البین می‌باشد که این شعب باید از این ظرفیت قانونی در جهت سوق دادن اختلافات به سمت صلح و سازش استفاده نمایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از بارزترین نمادهای موفق در امر صلح و سازش، شعب شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها می‌باشند که توانسته اند در جهت کاهش جمعیت کیفری گام های بسیار خوبی بردارند.

آیا این خبر مفید بود؟