قتل پدر در تهران رقم خورد. عامل قتل پدر دستگیر شد. رسیدگی به پرونده قتل پدر در دادگاه آغاز شد. عامل قتل پدر به جرم خود اعتراف کرد. در ادامه بیشتر از قتل پدر در تهران بخوانید.

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده به دنبال  وقوع آتش‌سوزی شبانه در خانه‌ای در مجیدیه تهران آغاز شد .مردی با آتش نشانی تماس گرفت و از وقوع آتش سوزی در خانه همسایه اش خبر داد.

وقتی مأموران آتش نشانی به محل رفتند و  به مهار شعله ها پرداختند با جسد مرد سالخورده ای به نام مرتضی روبه رو شدند که شواهد نشان می‌داد به خاطر خفگی جان سپرده است.

 جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان پزشکی قانونی  علت مرگ را استنشاق گاز مونوکسید کربن ناشی از آتش‌سوزی اعلام کردند.

آتش سوزی مرگبار در مجیدیه تهران

با مرگ پیرمرد کارشناسان آتش نشانی به بررسی پرداختند و  آتش سوزی را عمدی اعلام کردند.

در این میان  همسر مرتضی به ماموران گفت: پسر ۴۰ ساله ام به نام  فراز معتاد است. او در درگیری به خاطر گرفتن پول از من و پدرش،خانه را  شبانه و عمدی  آتش زد و موجب کشته شدن شوهرم شد .من و پسرم کوچکم  هنوز نخوابیده بودیم که متوجه آتش سوزی شدیم و بلافاصله از خانه بیرون رفتیم.  اما چون شوهرم خواب بود کشته شد .ما از پسر معتادم شاکی هستیم.او بعد از آتش سوزی گریخته است.

به دنبال اظهارات این زن فراز ردیابی و بازداشت شد و به آتش افروزی کینه جویانه اعتراف کرد .

و ی گفت : مادرم  از سالها قبل وقتی که کوچک بودم همیشه برادرم را از من بیشتر دوست داشت و به من بی اعتنا بود .به همین خاطر به دام اعتیاد افتادم و معتاد شدم .او همیشه به برادرم پول میداد .اما  هر وقت من ازاو  پول می خواستم بهانه می‌آورد.این ماجرا تاثیر بدی در روحیه ام گذاشته و موجب شده بود همیشه با آنها درگیر باشم.

وی ادامه داد: آن شب مریض بودم و می خواستم دارو بخرم .به همین خاطر از مادرم خواستم تا مبلغ 78 هزار تومان به من پول بدهد .اما او  فقط 20هزار  تومان به من داد و می گفت پول را خرج مواد  مخدر می کنم .به همین خاطر عصبانی و با او درگیر شدم. در آن دعوا پدرم هم  از مادرم طرفداری کرد. من که از رفتار آنها عصبانی شده بودم تا نیمه شب صبر کردم .وقتی آنها به رختخواب رفته بودند  همه جا بنزین پاشیدم و خانه را آتش زدم .وقتی آتش شعله ور شد خودم از خانه بیرون رفتم چون مادر و برادرم بیدار بودند موفق به فرار شدند و  زنده ماندند اما پدرم کشته شد .اما من هرگز راضی به مرگ پدرم نبودم. من برای اینکه آنها را بترسانم خانه را آتش زدم.

به دنبال اعتراف های پسر معتاد ،با توجه به گزارش کارشناسان پزشکی قانونی و آتش نشانی برای وی به اتهام تسبیب در قتل پدرش و اقدام به قتل مادر و برادرش کیفرخواست صادر و پرونده اش به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی در دادگاه از خود دفاع کند.

 

کدخبر: 765412
اصغر آزاددل
آیا این خبر مفید بود؟