سرنوشت عجیب 32 قاتل در مازندران / امید به زندگی در سال 1400

رئیس کل دادگستری استان مازندران از رهایی ۳۲ محکوم به قصاص از ابتدای سال تاکنون خبرداد و گفت: این محکومان با همت روساء دادگستری و دادستان ها، شورای حل اختلاف استان و همکاران اداره زندان‌ها با گذشت اولیای دم، از قصاص رهایی یافته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اظهارداشت: در اجرای منویات ریاست قوه قضاییه مبنی بر پیگیری پرونده‌های قصاص جهت جلب رضایت اولیای دم و ترویج فرهنگ صلح و سازش با تلاش‌های بی وقفه دادگستری استان، اعضای شورای حل اختلاف استان و اداره کل زندان‌های مازندران با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری‌های مستمر با کسب رضایت اولیای دم ۳۲ محکوم از ۴۷ رای قطعی قصاص از اول سال تاکنون از چوبه دار رهایی یافتند و ۱۵ نفر دیگر از محکومان به قصاص نفس نیز اقدامات اولیه جهت کسب رضایت از اولیا دم صورت پذیرفته است.

بخشش 32 اعدامی در مازندران

به گزارش رکنا، وی بر لزوم پیشگیری از وقوع جرم در جامعه و گسترش فرهنگ گذشت و صبوری و صلح و سازش در جامعه خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ صلح و سازش و مدارا نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها‌ی اجتماعی جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: در راستای کاهش پرونده‌های قضایی، کاهش ورودی پرونده‌ها و حتی جمعیت کیفری از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود نظیر شورا‌های حل اختلاف باید بیشتر از گذشته استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟