انهدام خشن ترین باند زورگیری در مشهد / رییس باند گربه سیاه 18 سال دارد + عکس

باند گربه سیاه زورگیری و گوشی قاپی می کردند. فیلم های وحشتناکی از باند گربه سیاه در فضای مجازی دست به دست می شد.نیروهای دایره مبارزه با جرایم خشن عملیات خود را برای دستگیری باند گربه سیاه آغاز کردند. سرکرده 18 ساله باند گربه سیاه دستگیر شد. باند گربه سیاه صحنه ای دلخراشی را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش رکنا، اعضای باند معروف به «گربه سیاه» که طی 2 سال گذشته چندین بار به جرم موبایل قاپی و زورگیری دستگیر شده اند، این بار نیز درحالی با تلاش گسترده کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتادند که تصاویر صحنه های وحشتناک زورگیری آنان در فضا ی مجازی دست به دست می شد .

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته پس از دستگیری سرکرده 18 ساله این باند که به «گربه سیاه» معروف است در تشریح این پرونده گفت: طی روزهای گذشته درحالی که جرایم گوشی قاپی و زورگیری های خیابانی روند افزایشی به خود گرفته بود، تحقیقات گسترده ای توسط نیروهای دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی در این باره آغاز شد.

زورگیری و گوشی قاپی باند گربه سیاه

سردار سرتیپ دوم ابراهیم قربان زاده افزود: با توجه به حساسیت جرایم خشن در خراسان رضوی، بی درنگ جلسات کارشناسی برای بررسی ابعاد حوادث مذکور به فرماندهی مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تشکیل و مشخص شد زورگیران سابقه داری ،گوشی قاپی های اخیر را انجام داده اند که قبلا چندین بار توسط کارآگاهان دستگیر شدند. این فرمانده ارشد تصریح کرد: پس از تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی، گروه ورزیده ای از نیروهای دایره مبارزه با جرایم خشن با نظارت و هدایت سرهنگ مرادی (رئیس اداره مبارزه با سرقت) ماموریت یافتند تا به واکاوی این ماجرا بپردازند و برای دستگیری سارقان با حمایت ها و پشتوانه دستورات قضایی اقدام کنند.

وی گفت: در اولین مرحله از فعالیت های پلیسی، بازبینی دوربین های مدار بسته و تصاویری که مال باختگان یا شاهدان در اختیار پلیس گذاشتند، در دستور کار قرار گرفت .این درحالی بود که برخی از این تصاویر مانند صحنه زورگیری در بولوار هاشمیه مشهد نیز در فضای مجازی انتشار یافت. سردار قربان زاده خاطرنشان کرد: گروه ویژه کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ «جواد میش مست» (رئیس دایره مبارزه با جرایم خشن آگاهی) با جمع آوری این اطلاعات، بی درنگ تحقیقات میدانی خود را نیز گسترش دادند و با بررسی تصاویر 18 دوربین مدار بسته، به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد زورگیران گوشی قاپ، همان باند معروف به «گربه سیاه» هستند که در سال های 98 و 99 و همچنین اردیبهشت امسال دستگیر و روانه زندان شده بودند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: کارآگاهان بلافاصله بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار را بررسی کردند و دریافتند که سجاد جوان 18 ساله معروف به «گربه سیاه» 20 روز بعد از  آخرین دستگیری به طور موقت از زندان آزاد شده و دوباره به ارتکاب جرم روی آورده است به گونه ای که تصاویر وی در همه صحنه های زورگیری دیده می شود.

سردار ابراهیم قربان زاده با اشاره به آغاز عملیات ضربتی برای دستگیری دوباره این مجرمان خطرناک ،افزود: با مشخص شدن هویت سارقان زورگیر، پاتوق های احتمالی آنان زیر چتر اطلاعاتی پلیس  قرار گرفت چرا که تحقیقات غیرمحسوس نشان می داد سرکرده باند، توسط پدرش طرد شده و در پاتوق های خلافکاران زندگی می کند به همین خاطر ردزنی های پلیسی وارد مرحله جدیدی شد تا این که پاتوق وی و همدستش در بولوار 22 بهمن منطقه خواجه ربیع مشهد شناسایی شد.

بازداشت 2 باند گربه سیاه

این فرمانده ارشد تصریح کرد: کارآگاهان با کسب مجوزهای قضایی و در یک عملیات ضربتی، 24 آبان دو عضو اصلی باند را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند و بلافاصله نیز برای به دام انداختن مالخر حرفه ای گوشی های سرقتی اقدام کردند چرا که «گربه سیاه» در بازجویی ها اعتراف کرد بیش از 200 گوشی سرقتی را به جوان 25 ساله مالخر فروخته است. «س» (مالخر) در یک قرار صوری و سوار بر خودرو 132 به بولوار رسالت آمد تا گوشی های سرقتی را از سرکرده 18 ساله باند خریداری کند ولی هنگامی که متوجه شد در تله کارآگاهان گرفتار شده است به صورت دنده عقب قصد فرار داشت که پس از برخورد با خودروی پلیس، راه گریزی پیدا نکرد و زمین گیر شد.

سردار قربان زاده در ادامه این ماجرا گفت: با انتقال مالخر سابقه دار به پلیس آگاهی مشخص شد که او بیش از 3 هزار دستگاه گوشی سرقتی از باندهای مختلف شهر خریداری کرده و بیش از 200 پیامک برای خرید انواع گوشی های سرقتی در چند روز گذشته برای سارقان فرستاده است. وی همچنین درباره سوابق باند معروف به «گربه سیاه» بیان کرد: این متهم سابقه دار آخرین بار در اردیبهشت امسال دستگیر شد اما 20 روز بعد زمانی که از زندان آزاد شده است به گفته خودش روزی حداقل 3 گوشی می قاپید و به مبالغی بین 1.5 تا 3 میلیون تومان به مالخر باند می فروخت و اکنون مدعی است که طی امسال 200 فقره گوشی قاپی و زورگیری کرده است که نمونه آن در تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مشخص است. سردار ابراهیم قربان زاده اضافه کرد: مالخر این باند نبض قیمت گوشی های سرقتی را نیز در دست داشت و با آن سوی مرز برای فروش گوشی های مسروقه در ارتباط بود. وی با بیان این که اعضای این باند 18، 19 و 25 ساله هستند، به حساب مالی مالخر نیز اشاره کرد و افزود: او با خرید و فروش گوشی های سرقتی یک منزل خریده و 500 میلیون تومان وجه نقد نیز در حساب بانکی او با دستور قضایی مسدود شده است.

به گفته جانشین رئیس پلیس خراسان رضوی، تحقیقات گسترده در این باره با هدایت مستقیم سرهنگ شفیع زاده در حالی ادامه دارد که احتمال می رود چندین باند زورگیری و گوشی قاپی در ماجرای دستگیری باند معروف به «گربه سیاه» متلاشی شود چرا که اسناد به دست آمده از مخفیگاه سارقان و مالخر سابقه دار این باند از وجود یک شبکه گسترده سرقت حکایت دارد و تا کنون ۸۷ تن از مال باختگان نیز در این پرونده شناسایی شده اند.

سجادپور

آیا این خبر مفید بود؟