بازداشت 45 مرد در یک قدمی گنج / پلیس همدان خبر داد

گنج 45 نفر را به دردسر انداخت. ازابتدای سال تاکنون ۴۵ حفار غیرمجاز ک خریدار و فروشنده گنج در همدان دستگیر شدند. حفاران و فروشنده های گنج دستگیر شدند. گنج، مجموعه‌ای است که از اشیای با ارزشی تشکیل شده و معمولاً پنهان یا گم‌گشته است.گنج در دریاها و مکان‌های قدیمی وجود دارد.

به گزارش رکنا، محمد حاجی‌عزیزی فرمانده یگان حفاطت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: طی سال جاری ۴۵ حفار غیرمجاز و خریدار و فروشنده اشیای عتیقه در همدان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ٧۶ قلم اشیای اصل و بدل تاریخی و نیز پنج دستگاه فلزیاب غیرمجاز در همدان کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاطت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان عنوان کرد: یگان حفاظت استان طی این مدت ٢٠ گشت تلفیقی و عملیات مشترک با نیروی انتظامی و ٢۵ مورد جلسه تعامل و همکاری با رده‌های مختلف نیروی‌انتظامی، مراجع قضایی و دستگاه‌های دولتی ذیربط داشت.

وی ادامه داد: در این مدت شهرستان نهاوند با کشف ۶٠ قلم اشیاء، بیشترین کشفیات و  اسدآباد با دستگیری١٧ نفر بیشترین تعداد عملیات و آمار دستگیری را در استان داشته است.

عزیزی ضمن تقدیر از مردم که همواره یار و همراه میراث‌بانان بوده‌اند اعلام کرد: عوامل یگان در این مدت ٩٨ گزارش مردمی را پیگیری کرده و همچنان شماره تماس ٣٢۵٢٨٠٣٠ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در حوزه حفاظت از آثار تاریخی و اشیاء عتیقه است.

آیا این خبر مفید بود؟