فریب شوم زن ایلامی در سایت همسریابی / خواستگار  خارج نشین

 سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا استان ایلام در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی شده بود فردی در فضای مجازی با وعده ازدواج مبلغ یکصد و نه میلیون تومان از وی کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به پرونده‌ در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

به گزارش رکنا، این مقام انتظامی افزود: پس از حضور شاکی و اخذ اظهارات وی، مشخص شد مدتی قبل از طریق سایت‌های همسریابی با فردی ناشناس آشنا شده است که متهم با هویت جعلی خود را ساکن خارج از کشور معرفی و اقدام به رد و بدل پیام با یکدیگر کرده‌اند که در ادامه به بهانه‌های مختلف از شاکی مبالغی میلیونی کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا عامل کلاهبرداری مورد شناسایی قرار گرفت و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد..

سرهنگ جمالی درخصوص سایت‌های تحت عنوان همسریابی و دوست یابی هشدار داد و گفت: این سایت‌ها مجوز قانونی ندارند و افرادی که در این سایت‌ها ثبت‌نام می‌کنند با هویت‌های جعلی خود را معرفی نموده و با برقرار کردن رابطه‌ای به ظاهر عاشقانه، کنترل احساسات فرد مقابل را به دست می‌گیرند و در نهایت اقدام به کلاهبرداری و اخاذی از شهروندان می‌کنند.

همچنین در صورت مشاهده هرگونه جرایم در فضای مجازی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن 096380 و یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به کارشناسان ما اطلاع دهید.

آیا این خبر مفید بود؟