سرنوشت تکاندهنده 3 پسر ربوده شده در 60 روز اسارت / در داراب رخ داد + عکس

سردار "رهام بخش حبیبی" بیان کرد: در پی وقوع یک فقره آدم ربایی در دوازدهم مردادماه سال جاری در روستای "فتح آباد" شهرستان داراب و ربایش ۳ نوجوان توسط چند نفر با یک سواری پژو ۴۰۵، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در بررسی اظهارات خانواده های افراد ربوده شده مشخص شد متهمان به خاطر اختلافات مالی اقدام به چنین کاری کرده اند.

فرمانده انتظامی استان فارس خاطر نشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی داراب با اقدامات فنی و تخصصی و استفاده از   شیوه‌های نوین پلیسی تحقیقات گسترده‌ای را در این خصوص آغاز و مطلع شدند افراد گروگان گرفته شده به شهرستان کهنوج از توابع استان سیستان و بلوچستان منتقل و در اطراف کوه های آن منطقه نگهداری می شوند.

سردار "حبیبی"  تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضائی از لحظات اولیه وقوع گروگان گیری تا امروز نهم مهرماه 1400 موفق شده اند 4 نفر در این خصوص دستگیر و همچنین خودرو استفاده شده در آدم ربایی را توقیف کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهمان (دیگر افراد مشارکت کننده در این وقوع) که خطر را احساس می‌کردند هر ۳ نوجوان پسر ۱۳ الی ۱۶ ساله را در کوه های اطراف کهنوج رها کردند، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی داراب با همکاری کارکنان انتظامی آن شهرستان(کهنوج) افراد گروگان گرفته شده را به داراب انتقال و صحیح و سالم تحویل خانواده های آنان دادند.

 فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری دیگر افراد مشارکت کننده در این آدم ربایی با جدیت ادامه دارد، اظهار کرد: پلیس استان فارس اجازه نخواهد داد که مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی آسایش شهروندان را برهم زنند و در صورت بروز هرگونه اقدام غیرقانونی با هنجارشکنان برخورد قاطع می‌کند.

آنچه قبلا نوشته ایم

ربوده شدن همزمان سه کودک اهل داراب شیراز+عکس

جوانان ربوده شده داراب

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا،در روستای محل زندگی ابوالفضل و حسن و حسین،جایی در نزدیکی داراب استان فارس؛ مردم شب های بلند تابستان را در محوطه های فضای سبز خارج از خانه هایشان می گذرانند.

روستایشان چندان بزرگ و پرجمعیت نیست و شناخت اهالی نسبت به همدیگر سبب می شود در روستا احساس امنیت کنند.

سه شب قبل  از حادثه ناپدید شدن به رسم هر شب اهالی روستا در یک پارک جمع شدند و در ساعات اولیه شب،کم کم اهالی راهی خانه هایشان شدند اما همان موقع تازه صحبت و بازی میان کودکان و نوجوانان اهل روستا گل انداخته بود.

ناگهان بارندگی آغاز شد و تقریبا پارک خالی از مردم شد.ابوالفضل 12 ساله به همراه دو دوستش به نام های حسن و حسین که برادران دو قلوی 15 ساله بودند،در پارک مانده بودند.

ساعت از نیمه شب گذشته بود که خانواده آنها از تاخیر سه پسر نوجوان نگران شدند.اما هر سه پسر ناپدید شده بودند.

مفقود شدن ناگهانی سه پسربچه اهل داراب

شوهر خاله ابوالفضل در گفتگو با خبرنگار رکنا در مورد این حادثه گفت:«آن شب زمانی که ابوالفضل و دوقلوها به خانه بازنگشتند،خانواده های آنها تمام روستا را در پی آنها گشتند.اما خبری از پسرها نبود.بعدخیلی سریع موضوع را به پلیس اطلاع دادند که بررسی دوربین های مدار بسته نشان می داد یک پژوی ناشناس هر سه پسربچه را ربوده است.»

سرهنگ کیکاووس محمدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رکنا در مورد این حادثه گفت:«رسیدگی به این پرونده در دستور کار ویژه پلیس قرار دارد و ماموران در تلاش برای یافتن ردی از سه پسربچه هستند.»

آیا این خبر مفید بود؟