چهار باند داخلی و خارجی با بیش از 2 تن مواد مخدر در تهران دستگیر شدند
حجم ویدیو: 29.50M | مدت زمان ویدیو: 00:04:02

به گزارش رکنا، سردار حسین رحیمی در سیزدهمین مرحله از طرح ظفر پایتخت که صبح امروز در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد گفت: در سیزدهمین مرحله از طرح ظفر و چهارمین مرحله این طرح در سال جاری توسط همکارانم در پلیس مبارزه با مواد مخدر به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: مبارزه جدی و قاطع با مواد مخدر از اولویت های نیروی انتظامی است و با اشراف اطلاعاتی و تسلط بر باند های مواد مخدر نتایج خوبی حاصل شده است که گوشه ای از آن در این طرح ها مشاهده می شود.

وی ادامه داد: در این مرحله دو تن و چهار کیلوگرم مواد مخدر کشف کنیم و با متلاشی کردن چهار باند بزرگ و بین المللی متلاشی شده که دو باند از اتباع بودند. همچنین و ۵٨ دستگاه خودرو قاچاقچیان توقیف شده ٨٠ نفر نیز دستگیر شدند. با کشف سه قبضه سلاح و ٢٣۵ قشنگ جنگی ضربه مهلکی را به قاچاقچیان مواد مخدر پایتخت زدیم.

وی ادامه داد: برخورد با خرده فروشان را هم به طور جدی در دستور کار قرار دادیم و چهار هزار و ۴٧٠ نفر در همین راستا دستگیر شدند. ۶٣٣ آلات و ادوات مرتبط با مواد مخدر نیز کشف شده است.

سردار رحیمی اظهار کرد: یکی از موارد دیگری که دنبال میکنیم معتادان متجاهر هستند که بالغ بر ۵ هزار معتاد متجاهر را در سطح پایتخت دستگیر کردیم که حدود ۶٠ درصد به مراکز بازپروری منتقل شدند.

سردار رحیمی اظهار کرد: بحث برخورد با افرادی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ یا فروش مواد مخدر می کنند نیز وجود دارد و پلیس با جدیت در فضای مجازی با آن برخورد می کند که ۵٢ صفحه شناسایی شده و ٣۴ نفر گرداننده دستگیر شدند. ٢٣ نفر از رابطان این افراد نیز دستگیر شدند و مواد مخدر قابل توجهی از این ها کشف شد که بیشتر آن از نوع گل است.

سردار رحیمی اظهار کرد: به افرادی که مواد مخدر را ترانزیت می کنند و کشور های اروپایی این را اعلام می کنیم که اگر قرار باشد از کشور ما مواد مخدر به اروپا قاچاق شود با جدیت با آن برخورد می کنیم. بعضا مسیر تردد برخی قاچاقچیان ایران است که ما این ها را شناسایی می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره زنان معتاد گفت: بحث جمع آوری این افراد به عهده پلیس است. ما تعداد قابل توجهی از این افراد را دستگیر کردیم اما باید مکانی برای بازپروری این افراد وجود داشته باشد

آیا این خبر مفید بود؟