چاووشی و مهدوی کیا درس انسانیت دادند / سلبریتی هایی که به فکر مردمند !

محسن چاوشی زادهٔ ۸ مرداد ۱۳۵۸ محسن چاوشی خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز ایرانی است.محسن چاوشی در خرمشهر متولد شده است. محسن چاوشی فرزند پنجم خانواده است. محسن چاوشی برای کمک به آزادی زندانیان تا کنون قدم های مثبتی برداشته است محسن چاوشی این بار برای زندانیان مازندران در حال تلاش است.

رئیس ستاد دیه مازندران از آزادی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد جدید با کمک محسن چاوشی خبر داد و گفت: چندی پیش ۱۲ زندانی مازندرانی به کمک این خواننده محبوب و دلسوز به آغوش گرم خانواده بازگشتند و این‌بار طی روزهای اخیر ۱۰ زندانی دیگر به آغوش گرم خانواده باز خواهند گشت.

به گزارش رکنا، حمیدرضا عشریه رئیس ستاد دیه مازندران ، از آزادی ۱۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد به کمک خواننده سرشناس کشورمان  "محسن چاوشی" که این روزها از او باعنوان خیر بدون مرز یاد می‌شود خبر داد و اظهار کرد: برای بار دوم شاهد کمک این هنرمند دلسوز کشور برای آزادسازی زندانیان مازندرانی هستیم.

وی با بیان اینکه، آقای چاوشی از طریق انتشار متن در صفحه اینستاگرامی خود اقدام به جذب کمک‌های مردمی می‌کند، افزود: در این روش که تاکنون گره از مشکلات بسیاری از نیازمندان به خصوص زندانیان را باز کرده، فالورهای پیج و کاربران مجازی که تعدادشان از ۳میلیون نفر عبور کرده است هر یک با واریز مبلغی در این امر خیر سهیم می‌شوند.

عشریه تصریح کرد: اکثر فالورهای پیج اینستاگرامی محسن چاوشی مبالغی زیر ۱۰۰هزار تومان واریز می‌کنند و در این میان تعداد انگشت شماری مبالغی بالا پرداخت می‌کنند، در اینجا مفهوم واقعی جمله " قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود" را می‌توان درک کرد.

رئیس ستاد دیه مازندران یادآور شد: چندی پیش به کمک پویش مجازی محسن چاوشی حدود ۱۲ زندانی جرائم غیرعمد با جمع‌آوری ۱۲۰ میلیون تومان به آغوش خانواده بازگشتند، این بار نیز برای ۱۰ زندانی مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شد که بهانه آزادی این زندانیان شد.

این مسؤول با بیان اینکه البته بدهی‌ هر زندانی حدود ۱۰ میلیون تومان نیست، گفت: با کمک ۱۰۰ میلیون تومانی آقای چاوشی، بساط آزادی زندانیانی که هر کدامشان مبلغی بدهکار هستند و این مبالغ بیش از ۱۰ میلیون تومان است با حمایت ستاد دیه از محل کمک‌های مردمی فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان ورودم به ستاد دیه شاهد حضور ۴۸ زندانی با بدهی زیر ۱۰ میلیون تومان در زندان‌های مازندران بودم که تا شب عید همان سال آزاد شدند و در حال حاضر هیچ زندانی با بدهی ۱۰ میلیون تومانی نداریم.

عشریه ادامه داد: برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تسهیلات در دو نوع  وجوه اداره شده و دریافت از بانک عامل با نرخ ۴ درصد ارائه می شود، در میان برخی گرفتاری زیادی دارند وام بلاعوض دریافت می‌کنند.

رئیس ستاد دیه مازندران با اعلام اینکه  پرونده این ۱۰ زندانی تا هفته آینده مختومه اعلام می‌شود، گفت: این ۱۰ زندانی به کمک آقای چاوشی تا چند روز دیگر آزاد خواهند شد، البته در این بین و در طول روز آزادی زندانی داریم.

این مسؤول در پایان خطاب به خبرنگار فارس، اظهار کرد: دلم می‌خواهد در هنگام انعکاس این خبر تقدیر ویژه‌ از این خواننده ملموس باشد، چرا آقای چاوشی این خواننده دلسوز خرمشهری که به حق خیری بدون مرز است، وعده داده تا قبل از عید دو بار دیگر به کمکمان بیاید.

مهدی مهدوی کیا

گفتنی است؛ مهدی مهدوی‌کیا فوتبالیست پیشکسوت کشورمان نیز موجبات آزادی چندین زندانی مازندرانی را فراهم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟