این مرد در بازار بورس غوغا به پا کرد / بازداشت در شیراز

فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که با شگرد عضویت در سرمایه‌گذاری بازار بورس خارج از کشور اقدام به کلاهبرداری 100 میلیارد ریالی از شهروندان کرده بود در " شیراز " دستگیر شد.

سردار "رهام‌بخش حبیبی" بیان کرد: تعدادی از شهروندان با مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند که به دلیل سرمایه گذاری در ارز خارجی (فارکس) مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

بازار بورس در دست این مرد شیرازی بود

به گزارش رکنا، وی افزود: در بررسی‌های تخصصی مشخص شد مالباختگان طی آشنایی با متهم که خود را نماینده یکی از شرکت‌های بورس خارجی معرفی کرده بود با پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بورس آشنا و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت و پس از مدتی حساب آنان مسدود و مبلغ 100 میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری شده است.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از چند ماه کار فنی و اطلاعاتی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سردار "حبیبی" با بیان اینکه تا کنون بیش از 90 نفر شاکی به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند، عنوان داشت: متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری 100 میلیارد ریالی از شهروندان به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس خارجی اقرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه کلاهبردار 35 ساله پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، گفت: کاربران فضای سایبر قبل از ورود به هرگونه سرمایه‌گذاری به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغوا کننده در حوزه سرمایه‌گذاری هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌‌ها ارائه می‌شود قرار نگیرند.

وی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره 096380 با کارشناسان در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟