بازداشت یکی دیگر از عاملان شهادت مرتضی براتی / پایان یکسال زندگی مخفیانه

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی از شناسایی و دستگیری یکی دیگر از سارقان مسلح متواری که سال گذشته با دیگر همدستانش در قالب باندی اقدام به سرقت مسلحانه احشام از شهرستان محلات و شهادت یکی از کارکنان انتظامی پلیس خمین کرده بود، خبرداد.

 کامیار چهری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته با شهادت ستوانیکم مرتضی براتی از کارکنان انتظامی شهرستان خمین در یک درگیری با سارقان مسلح احشامی که از یک دامداری در شهرستان محلات، سرقت کرده بودند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

بازداشت قاتل شهید براتی در اراک

به گزارش رکنا، وی اضافه کرد: در همان ابتدا تعداد شش نفر از اعضای این باند در یک عملیات پیچیده پلیسی دستگیر شدند و در چند ماه قبل نیز یکی از اعضای این باند که مدتی متواری در یکی از استان‌های جنوبی کشور مخفی شده بود، دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی اضافه کرد: در مراحل تحقیقات کارآگاهان پلیس، برنامه‌ریزی عملیاتی برای دستگیری یکی دیگر از اعضای دیگر این باند که فراری بود، ادامه پیدا کرد و سرانجام، محل اختفای این فرد نیز در یکی از استان‌های هم‌جوار شناسایی شد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اخذ نیابت قضائی، تیم‌هایی از کارآگاهان پلیس برای دستگیری این فرد به این استان اعزام شدند و موفق شدند در یک عملیات غافلگیرانه، این فرد را دستگیر و به استان مرکزی انتقال دهند.

چهری ادامه داد: برنامه‌ریزی عملیاتی کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی و انجام هماهنگی لازم با مسئولان و اخذ نیابت از دستگاه قضائی، مأموران به استان محل سکونت سارق متواری اعزام شدند.

وی با بیان اعتراف فرد دستگیر شده به شرکت در سرقت مسلحانه احشام در شهرستان محلات و شهادت یکی از کارکنان انتظامی پلیس این شهرستان بیان کرد: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی، روانه زندان شد.

آیا این خبر مفید بود؟