حکم جالب برای پلاک مخدوش خانم مسافرکش در مرند + عکس

پلاک مخدوش راهی برای فرار از شکار دوربین های پلیس راهور است. برخی از راننده ها برای ورود به محل های طرح ترافیک پلاک مخدوش وارد این محدوده ها می شوند که پلیس بارها در خصوص پلاک مخدوش هشدارهایی را صادر کرده است. پلاک مخدوش شامل جریمه سنگین، توقیف خودرو را به همراه دارد و در برخی مواد پلاک مخدوش همراه با حبس برای راننده است.

حکم عجیب برای پلاک مخدوش خودروی زن مسافرکش

به گزارش رکنا، قاضی امین بخشی زاده از این خانم رفع اتهام کرده و قرار منع تعقیب او را هم صادر کرده است. او از پلیس و پارکینگ مربوطه هم برای ترخیص خودروی این خانم خواهان مساعدت شده است.

حکم متفاوت یک قاضی در مرند، درباره خانمی که پلاک خودرویش را برای مسافرکشی مخدوش کرده بود و خودرویش توقیف و به پارکینگ منتقل شده بود در فضای مجازی حسابی خبرساز شده است.

پلاک مخدوش

میزان زندان برای پلاک مخدوش چقدر است؟

 سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تخلفات پلاک و نوع برخورد با مخدوش کنندگان پلاک توضیح داد .

 وی افزود : متاسفانه یکی از معضلات ترافیکی و مشکلاتی  که ما در حال حاضر داریم انواع تخلف  پوشش و مخدوشی پلاک می باشد .

سرهنگ رازقی گفت : با توجه به اینکه این تخلف اشاعه بی نظمی و بی انضباطی است به نوعی خط قرمز پلیس محسوب می شود و پلیس شدیدا با این نوع از  تخلف برخورد می نماید .

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود : با توجه به اینکه معمولا پوشش پلاک مقدمه ای برای شروع سایر تخلفات و حتی جرایم می باشد پلیس راهنمایی و رانندگی به هیچ عنوان در این خصوص اغماض نکرده  و به طرق مختلف با این نوع از تخلف  برخورد می نماید

وی  گفت : به محض مشاهده این نوع تخلف ، همکاران بنده در سطح معابر و چه از طریق رصد و پایش تصویری ، ضمن اعمال قانون 61200 تومانی که برای این تخلف در نظر گرفته شده است  و در ادامه ، توقیف  و انتقال وسیله نقلیه به پارکینگ صورت گرفته  و اگر پلاک مخدوش به نحوی باشد که تغییر در ارقام وسیله نقلیه انجام شده باشد با توجه به جرم صورت گرفته  و برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی تشکیل پرونده انجام و به مراجع قضایی ارسال خواهد شد که شش  ماه تا یکسال برای اینچنین جرمی مجازات زندان در نظر گرفته شده است  .

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به  رصد این تخلفات توسط دوربین های نظارتی گفت : علاوه بر اینکه در سطح معابر همکاران من با این تخلف برخورد می نمایند بیشتر برخورد با این نوع از تخلف با سامانه هایی است که ما در اختیار داریم و همچنین از طریق دوربین های نظارتی در مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک  پلیس راهور تهران بزرگ این تخلفات ثبت و مستند سازی می شود .

رازقی ادامه داد : البته دوربین های پلاک خوان نیز در مجموعه مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ وجود دارند که از این طریق نیز اعمال قانون و برخورد لازم صورت و این تخلفات ثبت می گردد .

وی افزود  : پس از تخلف برای مالک خودرو احضاریه ارسال می گردد که در پلیس راهور حضور پیدا کند و این تخلفی که انجام شده مورد بررسی قرار می گیرد و اگر نیاز به ارسال به مراجع قضایی باشد این کار انجام و با تشکیل پرودند به مراجع قضایی ارسال خواهد شد .

وی گفت : این رانندگان در مراکز پلیس مورد آموزش قرار گرفته و می بایست در کلاس های آموزشی شرکت کنند .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟