دوستی یک زن با مرد پلید شوم شد + جزییات

به گزارش رکنا، سرهنگ «محمد نادربیگی»، رئیس پلیس آگاهی استان البرز در تشریح این خبر گفت: با شکایت 2 نفر در پرونده کلاهبرداری از طریق سایت خرید و فروش اینترنتی، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد که متهم اصلی پرونده پس از جعل مدارک هویتی، ابتدا سوژه‌های خود را از سایت اینترنتی شناسایی کرده و سپس با فروشنده تماس گرفته و با پیشنهاد مبالغی وسوسه انگیز برای خرید اجناس و پرداخت بخشی از پول معامله، مابقی آن را با چک سرقتی و جعلی پرداخت کرده و متواری می‌شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم در چندین استان از جمله تهران، قم و آذربایجان غربی کلاهبرداری‌های متعددی انجام داده، اظهار داشت: بلافاصله اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی مخفیگاه متهم انجام  شد و پس از چندین هفته رصد اطلاعاتی، در نهایت متهم  هنگام کلاهبرداری از یکی از شهروندان در استان قم دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل شد.

متهم پس از مواجه شدن با مالباختگان و مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 27 فقره کلاهبرداری خودرو و اجناس از طریق سایت اینترنتی با همدستی یک خانم که چک‌های جعلی را برای وی فراهم می‌کرد، اقرار کرد.

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه همدست متهم نیز در تور اطلاعاتی کارآگاهان گرفتار و دستگیر شد، یادآور شد: کارشناسان ارزش کلاهبرداری‌های صورت گرفته توسط این باند را حدود 6 میلیارد ریال برآورد می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟