بازداشت قاتل فراری توسط اینترپل / رازگشایی قتل 20 ساله در سراوان

قاتل فراری با همکاری پلیس اینترپل در سراوان دستگیر شد.

 

سردار احمد طاهری اظهار کرد: درپی اعلام وقوع یک فقره قتل شهروند سراوانی به وسیله سلاح گرم در فروردین ماه  سال 81، پیگیری موضوع از همان لحظه وقوع جنایت به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی استان و شهرستان سراوان قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی افزود: با تلاش بی وقفه، نهایتا ماموران انتظامی به فردی که در این رابطه مرتبا از یکی از کشورهای همجوار به داخل کشور خصوصا به شهرستان سراوان ترددهای مشکوکی داشت، مظنون، و وی را تحت رصد اطلاعاتی خود قرار می دهند.

 این قاتل سراوانی 20 سال پنهان بود

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان سراوان پس از تلاش های مستمر و بکارگیری توان علمی و روش های نوین کشف جرم فرد مظنون را به اتهام قتل با هماهنگی قضائی و همکاری پلیس اینترپل طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و به داخل کشور هدایت می کنند.

وی بیان کرد: متهم در ابتدا منکر هر گونه جرمی بود ولی با تحقیقات فنی و مواجهه با دلایل و مدارک پلیس، پرده از راز جنایت برداشت وضمن اعتراف به قتل ارتکابی ، انگیزه قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل و سپس با قرار مناسب روانه زندان شد.

آیا این خبر مفید بود؟