نقشه شیطانی زن جوان برای جوانان کرجی / با طلاق آن ها سرباز نمی شدند

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. طلاق در اسلام به اختیار شوهر انجام می‌شود اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است حق طلاق را به دست بیاورد. طلاق این بار نقشه ای برای اجرای نقشه تبهکاران بود. جاعلان به بهانه طلاق معافیت از سربازی می گرفتند.

به گزارش رکنا،  چندی قبل مأموران پلیس آگاهی استان البرز در جریان چند پرونده جعل دادنامه طلاق قرار گرفتند. با شروع تحقیقات مشخص شد این دادنامه‌های طلاق جعلی به معاونت وظیفه عمومی ناجا برای دریافت کارت معافیت ناشی از طلاق ارسال شده‌اند. در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد که سردسته این باند 4 نفره یک زن است که با همدستی ۳مرد با حضور در ادارات وظیفه عمومی استان‌های البرز و تهران، به سوژه‌های خود نزدیک و با بیان اینکه می‌توانند از طریق صدور دادنامه طلاق جعلی و دادن سرپرستی مادر به شخص مشمول آنها را از خدمت سربازی معاف کنند، مبالغ هنگفتی از آنها دریافت می‌کنند.

معافیت از سربازی با طلاق نامه های جعلی

محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، در تشریح این خبر گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی-پلیسی مخفیگاه هر ۴ متهم را در استان‌های البرز و تهران شناسایی کرده و با هماهنگی مراجع قضایی در چند عملیات جداگانه همه اعضای باند را دستگیر و ۱۶ نفر از مالباختگان این پرونده را نیز شناسایی کردند.متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه اعمال مجرمانه بودند، اما پس از مواجهه با مالباختگان و مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به جعل دادنامه طلاق و گواهی سرپرستی والدین اقرار کردند.

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط این باند حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، یادآور شد: تحقیقات روی متهمان این پرونده همچنان ادامه دارد. شهروندان حتماً در نظر داشته باشند انجام امور اداری با مدارک جعلی جرم تلقی شده و با افراد خاطی برخورد می‌شود، بنابراین در مواجهه با افرادی که پیشنهاد ارائه مدارک جعلی می‌دهند، موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟