طناب دار قاتل 3 مرد ایلامی پاره شد

به گزارش رکنا، سرهنگ سلیمی زاد گفت: با رضایت اولیاء دم مقتول، قاتل از قصاص وچوبه دار نجات یافت.

سرهنگ محمدسلیمی زاد فرمانده انتظامی شهرستان آبدانان در حاشیه مراسم صلح و سازش بین خانواده مقتولین و قاتل اظهار داشت: در پی درگیری و اختلافات در سال ۱۳۸۰ شخصی از عشایر منطقه سرابنقل با استفاده از سلاح گرم ۳ نفر را به قتل رساند ، که این فرد بلافاصله دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بود.

او افزود: با وساطت بزرگان، ریش سفیدان طوایف و شورای معتمدین پلیس، اولیاء دم مقتول حاضر به رضایت و بخشش قاتل شدند و قاتل از قصاص و چوبه دار نجات یافت.

نجات قاتل از قصاص و چوبه دار

فرمانده انتظامی شهرستان آبدانان ادامه داد: این حرکت نشان از بزرگی و عظمت خانواده‌های مقتول و احساس مسئولیت و حس انسان دوستانه معتمدین و ریش سفیدان دارد که باعث نجات جان یک انسان و حیات دوباره به وی شده است.

در ادامه این مراسم سیدحرمت اله موسوی مقدم رئیس شورای معتمدین پلیس شهرستان آبدانان گفت: دوستی، مهربانی و محبت یکی از انعام شیرین الهی است که در وجود انسان نهاده شده و سعادت، سلامت، عزت و آرامش فردی و اجتماعی این خلیفه خدا نیز در آن تعبیه شده است.

او افزود: صلح و سازش باعث خشنودی خدا و نزول رحمت الهی در جامعه شده و سرور و سلامت در پی دارد و دشمنی و دوری و تفرق خشم خدا و خشونت بندگان را ببار می‌آورد.

موسوی مقدم ادامه داد: خدای مهرآفرین ما را به خلعت عقل و خرقه آگاهی رهین منت خود کرده و راه و چاه را نیز در مقابلمان قرار داده است، اگر رخت عقل به تن کنیم، آرامش و رفاه در انتظارمان است، اما چنانچه مغلوب احساس خود شویم در عذاب عالم و آخرت گرفتار خواهیم شد.

رئیس شورای معتمدین پلیس بیان داشت: این آموزه خدایی از سوی طوایف بزرگ در آبدانان تجلی یافت و آسمان انسانیت را گلباران و هزاران قلوب مکدر را با طراوت و فاصله آن‌ها را به صفر رسانید و یک شهرستان ۵۵ هزار نفری را متحول و متاثر از این اقدام خداپسندانه کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟