قاتل تبریزی زیر سایه چوبه دار بخشیده شد

مدیر زندان مرکزی تبریز گفت: یک زندانی محکوم به قصاص در زندان تبریز با گذشت اولیای دم زندگی دوباره یافت.

به گزارش رکنا ، عباس زاده مدیر زندان مرکزی تبریز گفت: پرونده مددجویی که به علت نزاع و درگیری ناخواسته و اختلاف درباره زمین‌های کشاورزی روستایی چندسال پیش مرتکب قتل نفس شده بود، با پیگیری‌های یکساله همکاران در کمیته اخذ رضایت واحد مددکاری و شورای حل اختلاف مستقر در زندان تبریز با عنایات حضرت حق ختم به خیر شد.

او افزود: اولیای دم این پرونده قتل باگذشت و اعلام رضایت کتبی در یک روز مانده به موعد اجرای حکم، زمینه رهایی و حیات مجدد این زندانی را فراهم کردند.

اهمیت بخشش در زندگی دوباره انسان ها

عباس زاده با اشاره به کار ارزشمند خانواده مقتول ، گفت: بخشیدن حیات و زندگی مختص ذات اقدس الهی است؛ گذشت و رضایت در پرونده‌های قصاص نفس تنها جایی است که خداوند تبارک و تعالی این شان و قدرت حیات بخشی را به بنده خویش واگذار و تفویض کرده است و کسانی که موفق به این عمل بسیار ارزشمند می‌شوند، در حقیقت مورد توجه و عنایت پروردگار هستند.

او گفت: هرچند استفاده از حق قصاص در چنین مواردی به عنوان حقی از ناحیه خدا و اجرای عدالت است، ولی کسانی که موفق به گذشت و صرف نظر از اجرای این حکم و حق مسلم می‌شوند، به طور قطع به مرتبه بالایی از کمال و معرفت الهی رسیدند.

مدیر زندان مرکزی تبریز گفت: این دومین پرونده قصاص نفس طی امسال است که منتج به اخذ رضایت می‌شود و در تلاش هستیم تا پایان سال با همکاری مشترک شورای حل اختلاف و افراد متنفذ و مددکاران زندان زمینه اخذ رضایت برای این قبیل محکومان دیگر را نیز فراهم کنیم. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟