چرا این قاتل در میاندوآب اعدام نشد؟

قاتل محکوم به اعدام که در یک قدمی چوبه دار بود زندگی اش تغییر کرد.

حجت الاسلام عادل گل حسینی اظهار کرد: با پیگیری های همکاران شورای حل اختلاف شماره ۱۲، وساطت ریش‌سفیدان و افراد ذی‌نفوذ رضایت اولیای دم برای گذشت از اجرای این حکم گرفته شد.

قاتل اعدامی در یک قدمی چوبه دار / در میاندوآب چه گذشت ؟

به گزارش رکنا، رئیس دادگستری میاندوآب با بیان اینکه این فرد ۴۵ ساله در سال ۱۳۹۵ به علت اختلاف شخصی مرتکب قتل شده بود، افزود: پس از رسیدگی‌های قضایی رای دادگاه مبنی بر اجرای حکم قصاص صادر شد و قرار بود حکم این متهم با محکومیت قصاص امروز اجرا شود که با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

وی با بیان اینکه گذشت و ایثار مهم‌ترین درس مکتب ائمه اطهار (ع) است، تصریح کرد: اعضای شورا‌های حل اختلاف این حوزه در راستای انجام رسالت ذاتی خویش و با بهره گیری از ظرفیت‌های متنفذین منطقه و با تشکیل جلسه های متعدد و با بیان توصیه‌های پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصوم (ع) در خصوص جایگاه عفو و گذشت در دین مبین اسلام توانستند رضایت اولیای دم پرونده قتل عمد را جلب کنند.

حجت الاسلام گل حسینی تصریح کرد: در سال گذشته با تلاش شورای حل اختلاف میاندوآب و بخشش اولیای دم‌ زمینه ایجاد صلح و سازش در ۱۲ پرونده منجر به قتل ، رتبه نخست استانی را به خود اختصاص داد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟