دزدان از دخمه شان همه چیز را می دیدند!  / اینجا کشتارگاه ماشین بود ! + عکس ها

 به گزارش رکنا، نیمه شب بیست و هشتم فروردین بود که نیروهای تجسس کلانتری شفا از طریق ردیابی های اطلاعاتی و به کارگیری منابع و مخبران محلی به اسنادی دست یافتند که نشان می داد خودروهای سرقتی در یکی از منازل مجهز به دوربین های مداربسته اوراق می شود و سپس این قطعات در بازار لوازم خودرو به فروش می رسد!

با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله گروه ویژه ای از افسران زبده دایره تجسس وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را زیرنظر سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری) آغاز کردند. بررسی های ماموران انتظامی بیانگر آن بود که اطراف منزل مذکور در خیابان حر عاملی به دوربین های مداربسته مجهز شده است تا هر گونه رفت و آمدهای مشکوک در محل کنترل شود!

با وجود این، نیروهای دایره تجسس با استفاده از شگردهای تخصصی و پلیسی دریافتند که لوازم و قطعات اوراقی بسیاری در این منزل مسکونی وجود دارد که به راحتی قابل شمارش نیست! بنابراین نیروهای عملیاتی مراتب را به قاضی غرآبادیان اطلاع دادند و با کسب دستورات ویژه قضایی برای شناسایی و دستگیری خلافکاران، دامنه تحقیقات خود را به سپیده دم روز بعد کشاندند.

 صبح روز بعد گروه عملیاتی به سرپرستی سروان «آریایی» منزل مدنظر را به محاصره درآوردند و عملیاتی ضربتی را شروع کردند. آنان بعد از دستگیری مردی 45 ساله، یک دستگاه پژو 405 را درون حیاط منزل مشاهده کردند که «آچار مرگ» بر گلویش قفل شده و آخرین خودروی سواری در نوبت سلاخی بود! استعلام از مرکز فرماندهی پلیس نشان داد که خودروی پژو 405 حدود دو ماه قبل، از بولوار دلاوران سرقت شده است! اما خودروی پژو پارس دیگری که در کنار این منزل پارک بود، هیچ گونه سابقه سرقت ندارد!

کشف خانه عجیب توسط پلیس مشهد

، وقتی ماموران انتظامی به بازرسی سلاخ خانه خودروهای سرقتی پرداختند، ناگهان چشم ها روی لوازم و قطعات خودروها خیره ماند! گویی نیروهای انتظامی پا به کشتارگاهی بزرگ گذاشته اند که انواع و اقسام قطعات خودروها در آن دیده می شد!

کشف تعداد زیادی لوازم داخلی و بیرونی خودروها که از حد تصور ماموران خارج بود، در گوشه و کنار این منزل مسکونی قرار داشت و از آن حکایت می کرد که پلیس با یک باند گسترده سرقت خودرو روبه رو شده است به همین دلیل همه لوازم مکشوفه طی یک صورتجلسه قانونی به کلانتری انتقال یافت تا بررسی های بیشتر در این باره صورت گیرد. در همین حال جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تایید اخبار کشفیات گسترده قطعات و خودرو سرقتی به خراسان گفت: فردی که در این عملیات دستگیر شد، خود را مکانیک معرفی کرد و مدعی شد که خودروی پژو 405 را نیز یکی از دوستانش به منزل او آورده است! سردار سرتیپ دوم ابراهیم قربان زاده افزود: این درحالی بود که برخی از قطعات این خودرو مانند رینگ و لاستیک، باتری، باند، استارت، برف پاک کن و غیره باز شده بود که مال باخته قطعات متعلق به خودرو را داخل لوازم مکشوفه از این مکان شناسایی کرد. این مقام ارشد انتظامی در تشریح جزئیات بیشتر این پرونده ادامه داد: منزل مذکور و اطراف آن به دوربین های مداربسته مجهز بود که بازبینی آن ها در بخش های تخصصی پلیس آغاز شده است اما گستردگی قطعات کشف شده، پلیس را در برابر یک پرونده بزرگ و پیچیده سرقت قرار داده است و تحقیقات با دستور ویژه قضایی ادامه دارد. سردار قربانزاده تصریح کرد: بیشتر لوازم مکشوفه به خودروهای سواری مانند پژو پارس، پژو 405، پژو 206 و پراید تعلق دارد.

وی کشف بیش از 60 عدد پنل ضبط، تعداد زیادی کامپیوتر، مانیتور آینه ای و پشت صندلی، باتری، انواع سنسور و دستک های راهنما، 24 عدد سوئیچ خودرو، مدارک و... را دلیلی قاطع برای بررسی های ریزبینانه پلیس در این باره ذکر کرد و گفت: این پرونده برای پیگیری های ویژه در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفته است تا تحقیقات برای دستگیری متهمان فراری ادامه یابد.

شایان ذکر است، عملیات های گسترده مبارزه با سارقان از سال گذشته و با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) آغاز شده است و این عملیات های هماهنگ و ضربتی طی امسال نیز با اقتدار ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟