بازداشت الاغ سواران کرونایی در فارس ! / این فیلم لو داد!
حجم ویدیو: 1.81M | مدت زمان ویدیو: 00:00:14

به گزارش رکنا: کلیپ چند جوان که سوار بر الاغ و قاطر بودندو شبانه درخیابان‌های شهر گراش تردد کرده بودند در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پخش شد که این عمل منجر به صادر شدن حکم بازداشت آنان شد.

به گزارش رکنا، سعیدکشاورز دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش، گفت: تاکنون سه نفر از این افراد بازداشت شده اند و احضار هشت نفر دیگر در دستور کار دستگاه قضایی است.

او، بیان کرد: پلیس اطلاعات شهرستان گراش نیز موظف شده تمامی این افراد را در کمترین زمان ممکن دستگیر و به دادستانی احضار کند.

کشاورز، تصریح کرد: حرکت این افراد که به نوعی ابراز نگرانی از مصوبه ستاد مدیریت کرونا شهرستان مبنی بر تردد نکردن شبانه بنا به اظهاراتشان بود، علاوه بر نقض قانون در حقیقت حرکتی نامتعارف و بر خلاف عرف جامعه و شان مردم فهیم شهرستان گراش بوده است.

کشاورز بیان کرد: حرکات این افراد بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی یک رفتار غیرمتعارف شناخته شده و با مسببان نیز برابر قانون برخورد قاطع خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش، تصریح کرد: طبق ماده ۶۱۸ هر کس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی شود یا مردم را ازکسب و کار باز دارد به سه ماه تا یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود.

او، با اشاره به اینکه اظهارات و دفاعیات این افراد به هیچ وچه قابل توجیه نیست، ادامه داد: برخورد قاطع با آنان باید درس عبرتی برای دیگران باشد که دست به حرکات و رفتارهای غیر متعارف و دور از شان و مصالح عمومی جامعه و منطقه نزنند.

محمد کاظم جعفری دبیر ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در شهرستان گراش نیز افزود: حرکات و رفتار این افراد عملی غیرمتعارف و برخلاف قانون بوده و برای همه آن ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

او، اضافه کرد: با افرادی که به هر شکل قانون منع تردد شبانه و دیگر تصمیمات ستاد کرونا را زیر پا بگذارند برخورد قانونی می‌شود.

جعفری، اظهار کرد: به طور میانگین هر شب بالای ۵۰ خودرو متخلف در گراش جریمه می شوند که تاکنون ۲۰ واحد صنفی متخلف نیز در بخش های گوناگون پلمب شده است.

شهرستان گراش در فاصله حدود ۳۵۹ کیلومتری شیراز واقع شده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟