دختر 15 ساله مشهدی فرشته شد / همه گریستند

دختر 15 ساله مشهدی با جان بخشی به 3 بیمار به آنها زندگی دوباره بخشید.

اهدای اعضای نوجوان مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موجب نجات و ادامه زندگی 3بیمار نیازمند به عضو شد.

به گزارش رکنا، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در توضیح جزئیات این عمل جراحی گفت: دیروز هزاروسی‌وهشتمین عمل اهدای عضو در بیمارستان منتصریه مشهد با موفقیت انجام شد و موجب ادامه حیات چند بیمار نیازمند به عضو شد.

دکتر ابراهیم خالقی بیان کرد: در این عمل مرضیه قربان اصل، نوجوان ۱۵ ساله مشهدی که در حادثه‌ای دچار عارضه مغزی شده و به کما رفته بود پس از انجام معاینات بالینی و تأیید اولیه مرگ مغزی به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد. این بیمار مرگ مغزی که در قسمت مراقبت‌های ویژه بخش اعصاب بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد بستری بود پس از دریافت رضایت خانوده‌اش برای انجام عمل اهدای عضو به بیمارستان منتصریه انتقال داده شد و تحت جراحی قرار گرفت.

این مقام درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در این عمل جراحی قرنیه‌های زنده‌یاد مرضیه قربان اصل برای اهدا به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد و به 2بیمار نیازمند به عضو بینایی بخشید.

به گفته دکتر خالقی، قسمتی از پوست مرحوم مرضیه قربان اصل نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ارسال شد و به یک بیمار دچار سوختگی پیوند و موجب نجات جان این فرد شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟