ماه رمضان به قاتل آشنا جان دوباره داد

اواسط سال 95در جریان درگیری 2 پسر جوان در یکی از روستاهای داشلی‌برون گنبدکاووس یکی از آنها به‌دست دیگری به قتل رسید. به‌دنبال این حادثه متهم دستگیر و با شکایت اولیای دم در دادگاه کیفری یک استان گلستان محاکمه شد. او مدعی بود که ناخواسته مرتکب قتل دوستش شده و از اولیای دم خواست او را ببخشند.

به گزارش رکنا، با وجود این پدر و مادر مقتول اعلام کردند خواسته‌شان قصاص است. در این شرایط قضات دادگاه حکم به قصاص قاتل دادند. این حکم در دیوانعالی کشور نیز به تأیید رسید و با گذشت 5سال از حادثه همه‌‌چیز برای اجرای حکم آماده بود. در این مدت افراد زیادی برای جلب رضایت اولیای دم پیش‌قدم شده بودند، اما آنها حاضر به بخشش قاتل نبودند. با این حال رایزنی‌ها در این‌باره ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام صبح دیروز اولیای دم مقتول به دادگاه مراجعه کرده و اعلام کردند بدون هیچ قید و شرطی حاضر به بخشش قاتل هستند.

بخشش بخاطر ماه رمضان

هادی هاشمیان، رئیس‌کل دادگستری گلستان در این خصوص گفت: خانواده مقتول صبح چهارشنبه با حضور در دفتر رئیس دادگاه بخش داشلی‌برون، بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و بدون هیچ چشمداشتی، قاتل فرزندشان را بخشیدند.

وی ادامه داد: حکم قصاص این جوان در مرحله اجرا بود و با وجود بارها حضور بزرگان و اعضای شورای حل اختلاف منطقه، خانواده داغدار حاضر به گذشت نبود، اما بالاخره پیگیری‌ها نتیجه داد و پدر و مادر مقتول به حرمت‌ماه مبارک رمضان و برای رضای خدا، از حقی که شرع و قانون به آنان داده بود، گذشتند و بخشش را به اجرای حکم ترجیح دادند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟