جزئیات 3 قتل در نوروز 1400 / آخرین خبر از علت مرگ آزاده نامداری

ناگفته های دوست صمیمی آزاده نامداری / پس از مرگ او فاش شد

چهارم فروردین - همسرکشی به خاطر طلاق

به گزارش رکنا، سه روز نخست سال برای بازپرسان جنایی پایتخت بدون تماسی که خبر از وقوع جنایت بدهد گذشت اما ساعت 8:30 دقیقه صبح چهارشنبه 4 فروردین یک کارگر شهرداری هراسان با پلیس تماس گرفت و از کشف جسد زنی ناشناس در فضای سبز کنار بزرگراه آزادگان در مسیر غرب به شرق خبر داد. او به مأموران کلانتری 130 نازی آباد گفت: در حال کار در بوستان بودم که چشمم به نایلون مشکی بزرگی افتاد. فکر کردم داخلش زباله است می‌خواستم آن را از زمین بردارم که دیدم خیلی سنگین است. از روی کنجکاوی داخل آن را نگاه کردم که با جسد یک زن مواجه شدم.

گزارش کشف جسد به بازپرس محمد وهابی و تیم جنایی اعلام و تحقیقات در این باره آغاز شد. با حضور تیم جنایی در محل، آنها جسد زن جوان را که لباس‌های خانه به تن داشت مورد بررسی قرار دادند. متخصصان پزشکی قانونی زمان تقریبی مرگ را حدود 48 ساعت قبل از کشف جسد اعلام کردند.

آثار کبودی روی بدن و گردن زن جوان، حکایت از درگیری و مرگ بر اثر خفگی داشت. به دستور بازپرس جنایی، جسد زن ناشناس برای مشخص شدن هویت و علت اصلی مرگ و شناسایی عامل یا عاملان آن به پزشکی قانونی منتقل شد. در حالی که تحقیقات از سوی تیم جنایی پایتخت برای رازگشایی از قتل زن ناشناس ادامه داشت، مرد جوانی به پلیس استان خوزستان رفت و به قتل همسرش اعتراف کرد. او گفت: روز دوم فروردین، با همسرم به‌نام میترا بر سر مهریه و حق طلاق دعوایم شد. ناخواسته مشتی به‌صورت او زدم و بعد با دست گردن او را فشار دادم. آن لحظه عصبانی بودم و کنترلی بر رفتارم نداشتم به خودم که آمدم میترا دیگر نفس نمی‌کشید.

مرد 33 ساله ادامه داد: از ترس جسد را داخل دو پتو قرار داده و بعد جنازه میترا را داخل کیسه نایلونی گذاشتم. جسد را در صندوق عقب خودروی پرایدم گذاشتم و از پاکدشت که محل زندگی‌ام بود به راه افتادم و به تهران آمدم. بعد از آن جسد را در بوستانی کنار بزرگراه آزادگان، بیرون انداختم و به سمت خوزستان حرکت کردم. خانواده‌ام ساکن خوزستان هستند، می‌خواستم بچه سه ساله‌ام را به خانواده‌ام بسپارم و بعد از آن به اداره آگاهی بروم و خودم را معرفی کنم وقتی فرزندم را به خانواده‌ام سپردم به خاطر عذاب وجدان خودم را معرفی و به قتل اعتراف کردم.

با اعتراف مرد جوان، کارآگاهان اداره آگاهی خوزستان، در استعلام از پلیس پایتخت، به بررسی صحت و سقم ادعای مرد جوان پرداختند. بدین ترتیب هویت و راز قتل زن ناشناس فاش شد. با توجه به اینکه جنایت در شهرستان پاکدشت ورامین رخ داده بود، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران با قرار عدم صلاحیت، پرونده را به دادسرای محل جنایت فرستاد.

این خانم مجری، آزاده نامداری را حلال نکرد! / ژیلا صادقی کیست و چرا؟! + فیلم

پدر آزاده نامداری گریه همه را در آورد + فیلم

ششم فروردین- قتل پسر جوان در خانه

ساعت 5 عصر جمعه 6 فروردین، گزارش قتل پسر جوانی در خانه‌اش به بازپرس و تیم جنایی اعلام شد. با اعلام این خبر، بازپرس صادقی راهی محل حادثه که طبقه سوم ساختمانی در یکی از خیابان‌های رودکی بود، شدند. در یکی از اتاق‌ها آنها با جسد پسر 37 ساله در حالی مواجه شدند که کیسه نایلونی روی سرش کشیده شده و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

در تحقیقات مشخص شد که از زمان مرگ پسر جوان به‌نام پویا حدود 8 ساعت می‌گذرد. از آنجایی که پدر و مادر و برادر پویا، کر و لال بودند، صدای درگیری را نشنیده بودند و به‌همین دلیل در حالی که آنها در خانه حضور داشتند، این جنایت رخ داده بود.

پدر پویا که چند ساعتی از پسرش بی‌خبر بوده، به اتاق او سر می‌زند که با جسد پسرش مواجه می‌شود. با کشف جسد، تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت ادامه یافت.

اعتراف به قتل

در ادامه تحقیقات باتوجه به اینکه پدر مقتول توانایی صحبت کردن نداشت، از عروسش که کم‌شنوا بود خواسته شد تا برای تیم جنایی صحبت‌های پدرشوهرش را بازگو کند. مرد میانسال در تحقیقات گفت: ساعت ۸ صبح روز حادثه برای خرید نان از خانه خارج شدم اما نانوایی نان نداشت و من حدود ۴۵ دقیقه بعد به ناچار به خانه برگشتم. زمانی که به خانه آمدم سه جفت کفش مقابل خانه‌ام دیدم که فهمیدم دوستان پسرم به آنجا آمده‌اند. به اتاقم رفتم و خوابیدم بعد که بیدار شدم با دایی پسرم که از 10 ماه قبل که همسرش را طلاق داده با ما زندگی می‌کند صبحانه خوردیم و کمی استراحت کردیم. بعد به سراغ پسرم رفتم که دیدم فوت کرده است.

مرد میانسال در پاسخ به این سؤال که دوستان مقتول چه کسانی بودند، گفت: من دوستان پسرم را نمی‌شناسم. او با افراد زیادی در ارتباط بود و نمی‌دانم چه کسانی بودند.

اظهارات متناقض مرد میانسال و صحنه‌سازی برای اینکه مرگ پسر جوان خودکشی نشان داده شود، احتمال جنایت خانوادگی را از سوی بازپرس جنایی مطرح کرد.

به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت دوربین‌های مداربسته اطراف محل سکونت آنها مورد بازبینی قرار گرفت. اما دوربین‌ها ورود و خروج دوستان پویا را ثبت نکرده بود و از سویی دوربین‌ها نشان می‌داد فردی که ظاهراً مرد بوده اما مانتو و روسری زنانه به تن داشته با عجله از خانه خارج شده است. مدارکی که در تحقیقات به‌دست آمد نشان می‌داد پدر پویا واقعیت را بیان نمی‌کند.

اجیر کردن قاتل

بدین‌ترتیب به دستور بازپرس جنایی، پدر مقتول بازداشت شد. مرد میانسال که کتمان حقیقت را بی‌نتیجه می‌دید به ناچار راز قتل پسرش را برملا کرد. وی گفت: از کارهای پسرم پویا خسته شده بودم. بیش از ۲۰ سال بود که به مواد مخدر اعتیاد داشت و برای تأمین هزینه مواد مخدر گاهی اوقات مرا کتک می‌زد. دیگر نمی‌توانستم رفتارهای او را تحمل کنم به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتم. ماجرا را با برادر خانمم که ۱۰ ماهی بود ساکن خانه‌ام بود در میان گذاشتم و او قبول کرد که پویا را به قتل برساند.

او ادامه داد: روز حادثه با نقشه قبلی برادر همسرم، پویا را به قتل رساند و بعد هم لباس زنانه به تن کرد و از خانه خارج شد. با فرار او من سناریوی میهمان‌های ناشناس را مطرح کردم. اول می‌خواستم ماجرا را خودکشی جلوه دهم که موفق نشدم و درنهایت هم ماجرای میهمان‌های ناشناس را بیان کردم.

با اعتراف پدر مقتول، تحقیقات برای دستگیری دایی فراری ادامه یافت و چهارشنبه گذشته مرد جوان در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران بازداشت شد. متهم در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

این فیلم شوهر آزاده نامداری را به گریه انداخت + فیلم گریه

آخرین بوسه همسر آزاده نامداری بر پیکر او + عکس

علت مرگ آزاده نامداری از زبان شوهرش + فیلم و عکس دیده نشده

هفتم فروردین - مرگ عجیب آزاده نامداری

مرگ آزاده نامداری ، مجری سابق صداوسیما را شاید بتوان شوک خبری نوروز 1400 نامید؛ خبری که به سرعت در همه جا منتشر شد و در پایگاه‌های خبری و شبکه‌های مجازی میلیون‌ها بازدید کننده داشت. ساعت 5 بعدازظهر شنبه 7 فروردین، مادر و پدر آزاده نامداری که دو روز از دخترشان بی‌خبر بودند و تماس‌هایشان با او بی‌جواب مانده بود با نگرانی راهی خانه‌اش در طبقه هفتم یکی از برج‌های شهرک غرب تهران شدند و وقتی کسی در را باز نکرد خودشان به ناچار وارد خانه شدند و با جسد آزاده داخل سالن پذیرایی روی مبل رو به رو شدند.

با کشف جسد بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جنایت اعلام شد. دقایقی بعد، محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، بازپرس صادقی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، تیم تشخیص هویت و پزشکی قانونی راهی محل شدند.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که از زمان مرگ بیش از 24 ساعت می‌گذرد و همسر و دختر آزاده نیز پنجشنبه گذشته به شمال سفر کرده و مجری سابق به تنهایی در خانه‌اش بوده است.

در بازرسی از خانه آزاده نامداری ، داخل اتاق دخترش دفتری پیدا شد که آزاده خطاب به گندم ۴ ساله‌اش نوشته و از دخترش حلالیت طلبیده بود.

همچنین در خانه تعدادی داروهای آرامبخش پیدا شد. به دستور بازپرس صادقی از شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت، تحقیقات برای استعلام از پزشک آزاده نامداری ادامه دارد تا مشخص شود این داروها برای مجری جوان تجویز شده است یا نه.

با تکمیل تحقیقات و پس از انجام کالبدشکافی، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران درخصوص علت مرگ آزاده نامداری گفت: با بررسی‌های همه جانبه انجام شده از صحنه فوت خانم آزاده نامداری و معاینه جسد توسط پزشکی قانونی در محل فوت، با توجه به اینکه هیچ گونه آثار ضرب و جرح که دلالت بر وقوع قتل یا دگرکشی داشته باشد، به دست نیامد؛ بنابراین وقوع قتل یا دگرکشی کاملاً منتفی است.

محمد شهریاری ادامه داد: بررسی اولیه پزشکی قانونی مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است؛ بنابراین موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است که البته قطعیت این موضوع منوط به ‌نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.

11 فروردین - قتل در تهرانسر

ساعت ۳:۳۰ دقیقه ظهر چهارشنبه ۱۱ فروردین، گزارش درگیری خیابانی پشت فروشگاهی در تهرانسر به مأموران پلیس اعلام شد. به‌دنبال اعلام این خبر مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر وارد عمل شدند. با حضور در محل آنها با جسد خونین مرد ۲۷ ساله در حالی مواجه شدند که عوامل این جنایت متواری شده بودند.

با مرگ مرد جوان، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم اعلام شد. لحظاتی بعد تیم جنایی در محل حاضر و در معاینات اولیه مشخص شد مرد افغان با ضربات متعدد چاقو و میله آهنی به قتل رسیده است.

به دستور بازپرس محمدجواد شفیعی جسد برای مشخص شدن علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

در تحقیقات میدانی یکی از هم ولایتی‌های مقتول گفت: مقتول با سه نفر از هم‌ولایتی‌هایش درگیر شده و دو نفر از آنها با ضربات چاقو و یکی دیگر با میله آهنی او را از پا درآوردند. به گفته وی، مقتول در افغانستان به یکی از ریش سفیدان قوم توهین کرده بود که همین مسأله انگیزه کینه و انتقام گیری آنها شده بود. سه مرد افغان برای انتقام به تعقیب هم ولایتی خود پرداخته و او را که در ساختمانی نیمه ساز در همین حوالی کار می‌کرد پیدا کرده و به کام مرگ کشاندند.

به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت، تحقیقات برای دستگیری سه عامل این جنایت ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

توئیت جنجالی مشاور رئیس جمهور برای آزاده نامداری+تصویر توئیت

پرستو صالحی: من آروزی مرگ آزاده نامداری را نداشتم

فیلم وداع تلخ پدر آزاده نامداری قبل از تدفین دخترش

آیا این خبر مفید بود؟