مبادله 21 زندانی ایران و ترکیه در مرز بازرگان

به گزارش رکنا، مشاور معاون وزیر داد گستری گفت: در اجرای موافقتنامه انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه 21 زندانی در مرز بازرگان مبادله شدند.

سیدکمال عبداللهی در این خصوص افزود: در این تبادل ۱۵ نفر محکوم ایرانی که در زندان‌های ترکیه به سر می‌بردند با رایزنی‌های وزارت دادگستری و قوه قضائیه و امور خارجه به کشور منتقل شدند که دو نفر آنها خانم بودند.

وی با بیان اینکه همچنین ۶ نفر هم تبعه محکوم جمهوری ترکیه به کشور خودشان جهت ادامه محکومیت تحویل داده شدند، اظهار کرد: حمل مواد مخدر بیشترین علت دستگیری و محکومیت این افراد در کشور جمهوری اسلامی و ترکیه بود.

عبداللهی اضافه کرد: به هموطنان خود به خصوص در استان آذربایجان غربی و استان‌های همجوار که قصد عزیمت به کشورهای همسایه دارند آگاهی کامل به قوانین ان کشور داشته باشند، افرادی که به هر دلیلی ناخواسته به خاطر جهل از قوانین آن کشور همراه خود قرص‌های کدئین دار و آرام بخش داشته باشند قطعاً منتظر زندان‌های طولانی مدت باشند چون قوانین سختی در کشورهای همسایه برای قرص های کدئین و آرام بخش است.

در سه سال گذشته ۹ نفر از زندانیان دو کشور تبادل شده و زندانیان تبادل شده بین دو کشور هم مدت زمان باقیمانده از دوران محکومیت خود را در زندان‌های داخل کشور خود خواهند گذراند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟