بازگشت زندانی قدیمی به دنیای تبهکاران / او توبه کرده بود !

مرد زندانی پس از آزادی به زندگی‌اش سر و سامان داد تا اینکه در دام یک کلاهبردار افتاد و باز به دنیای تبهکاران بازگشت. ظهر 10 دی‌ماه سال‌گذشته، منشی یک شرکتی خصوصی در تماس با پلیس 110 از سرقت گوشی‌های موبایل همکارش خبر داد.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش گروه حوادث رکنا، با مخابره سرقت تیمی از ماموران پلیس کلانتری در محل حاضر شده و پی بردند سه گوشی گرانقیمت از کارمندان شرکت به سرقت رفته است. منشی شرکت که دختر جوانی است، گفت: مدت دو سالی است که در این شرکت کار می‌کنم، هیچ سرقتی صورت نگرفته تا اینکه امروز برای جذب نیروهای جدید در روزنامه آگهی زده بودیم و افراد زیادی به شرکت آمدند و ساعت یک ظهر بود که خواستم شماره‌ای از گوشی موبایلم بردارم که متوجه سرقت آن شدم.

وی افزود: در حالی که دنبال گوشی موبایلم در اتاق‌های شرکت می‌گشتم، دو همکار دیگرم نیز ادعا کردند گوشی موبایل‌ شان دزدیده شده و هرچه تماس می‌گیرند، گوشی‌های‌شان خاموش است.

ماموران احتمال دادند سرقت از سوی یکی از جویندگان کار صورت گرفته است و در این مرحله پی بردند که تنها جلوی در شرکت دوربین مداربسته نصب شده و تجسس‌ها به بن‌بست رسید.

پلیس در گام بعدی آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش‌روی منشی شرکت که همه مراجعه‌کنندگان را دیده بود، گذاشت، اما در این مرحله سرنخی به دست نیامد.

کشف سرقت های سریالی توسط پلیس

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه ماموران در جریان سرقت مشابه دیگری قرار گرفتند.

ماموران به این شرکت خصوصی رفته و در اقدامات نخست سراغ فیلم‌های دوربین مداربسته رفتند و در این شاخه از تحقیقات پی بردند که مردی 45 ساله با چهره‌ای فریبنده وارد شرکت شده و در حالی که خود را سرگرم پر کردن مدارک کرده بود، در فرصت‌هایی که طعمه‌هایش چشم از گوشی موبایل‌شان برمی‌داشتند، با تیزچنگی آنها را دزدیده و داخل جیبش قرار می‌داد.

بررسی‌ها نشان از آن داشت که دزد شیک‌پوش زمانی که گوشی‌ها را داخل جیبش قرار می‌داد، در همان لحظه نیز اقدام به خاموش کردن آنها کرده است.

ماموران در این شاخه از تحقیقات با تصویر به دست آمده دست به تجسس‌های گسترده زدند و پی بردند که وی همان «امیرعلی» 35 ساله بوده که آخرین بار 6 سال قبل از زندان آزاد شده است.

بدین ترتیب بررسی‌ها برای شناسایی مخفیگاه دزد قدیمی کلید زده شد و در تحقیقات ابتدایی مشخص شد که امیرعلی پس از آزادی به شهرهای شمالی کشور رفته و این در حالی است که در این مدت دست به دزدی نزده است.

تیمی از ماموران برای دستگیری وی به شهرهای شمالی رفتند و در تحقیقات گسترده‌ای پی بردند که دزد قدیمی پس از سفر در بازار شروع به کار کرده و بعد از مدتی توانسته برای خودش مغازه‌ای اجاره کند، اما با گذشت چند سال هدف نقشه‌ای کلاهبردارانه قرار گرفته و با تعطیل کردن مغازه‌اش بازگشته است.

همین کافی بود تا تیم تحقیق برای ردزنی با تجسس‌های فنی و ردزنی گوشی‌های سرقتی توانستند روز 5 اسفندماه مخفیگاه امیرعلی را شناسایی کنند.

ماموران با اطمینان از حضور امیرعلی در مخفیگاهش در اقدامی غافلگیرانه وی را در مسافرخانه‌ای دستگیر کردند.

دزد قدیمی که شوکه شده بود، در بازجویی‌های نخست خود را بی‌گناه می‌دانست، اما وقتی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته شرکت خصوصی را دید، ناچار لب به اعتراف گشود.

امیرعلی به ماموران گفت: با آزادی از زندان توبه کردم اما چون نمی‌توانستم کاری پیدا کنم، به شهرهای شمالی رفتم و توانستم خیلی زود در بازار لوازم‌التحریر پیشرفت کنم و مغازه‌ای اجاره کردم.

زندگی‌ام سر و سامان گرفته بود، اما وقتی در برابر چند چک برگشتی مبلغ بالا قرار گرفتم، مجبور به پس دادن مغازه شدم.

فکر نمی‌کردم هدف کلاهبرداری قرار بگیرم و به مشتریانم اعتماد می‌کردم، اما وقتی همه‌چیزم را از دست دادم، برگشتم و دنبال کار بودم، اما بی‌نتیجه بود و همین باعث شد به گذشته‌ام بازگردم و دست به دزدی بزنم.

وی افزود: قصد داشتم با پول دزدی بدهکاری‌هایم را بپردازم و با خیال آسوده دوباره کارم را از صفر شروع کنم که دستگیر شدم. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟