دزدی های زن و مرد سیاهپوش از خانواده های پولدار / رازی که در عزاداری برملا شد

ماجرای سرقت طلا از خانه‌ای اعیانی در زمان برگزاری مراسم خاکسپاری پیش روی پلیس قرار گرفت.

به گزارش اختصاصی رکنا، وی وقتی در برابر بازپرس  ایستاد، گفت: روز گذشته همه دوستان، نزدیکان و اعضای خانواده برای برگزاری مراسم تشییع پدرم به خانه‌اش آمده بودند و پس از رفتن به بهشت‌زهرا و برگزاری مراسم خاکسپاری به خانه بازگشتیم که در آن شلوغی خانه، خواهرم از دزدیده شدن طلاها و پول‌های داخل کمد خبر داد.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

با ادعاهای این مرد، بازپرس پرونده دستور داد تیمی از ماموران پلیس برای ردیابی دزد طلاها وارد عمل شوند.

پلیس در گام نخست تحقیقات احتمال داد که دزدان از نزدیکان خانواده باشند که زمان مناسب در شلوغی خانه به خاطر مراسم عزاداری از فرصت استفاده کرده و دست به سرقت زده‌اند.

در این مرحله پلیس تعدادی از اعضای خانواده را که در بررسی‌ها احتمال می‌رفت سرقت از سوی آنان صورت گرفته باشد تحت بازجویی قرار داد که در این تجسس‌ها سرنخی از دزدان طلاها به دست نیامد.

در حالی که تحقیقات برای ردیابی دزدان به بن‌بست خورده بود سرقت مشابه دیگری در منطقه اعیانی دیگری به پلیس مخابره شد.

زوج سارق به خانه های پولدارها در مراسم عزا پاتک می زدند

زن عزادار به پلیس گفت: صبح 25 فروردین برای خاکسپاری مادرم که در خانه من زندگی می‌کرد همراه اعضای خانواده‌ام به بهشت‌زهرا رفتیم، وقتی به خانه آمدیم متوجه بازبودن در شدیم و زمانی که سراغ کمد طلا و پول رفتم متوجه شدم وسایل باارزش کوچک خانه دزدیده شده است. با ادعاهای این زن، ماموران پی‌بردند دزدان با شناسایی طعمه‌هایشان و در زمانی که اعضای خانواده برای مراسم خاکسپاری خانه را ترک می‌کردند دست به سرقت می‌زنند.

با اطلاع از ماجرای این سرقت مشابه در زمان خاکسپاری پلیس پی برد که خانه اعیانی مجهز به دوربین مداربسته بوده است.

بررسی فلیم دوربین مداربسته نشان داد زن و مرد جوانی با لباس سیاه وارد خانه شده و در کنار اعضای خانواده عزادار نقش بازی می‌کردند و بعد از اینکه همه برای مراسم خاکسپاری از خانه خارج شدند بعد از خالی شدن خانه دست به سرقت زده‌اند.

پلیس با تصویر به دست آمده از دزدان توانست خیلی زود زن سابقه‌دار را که «فائزه» نام دارد شناسایی کند.

کارآگاهان خیلی زود رد پای فائزه را  به دست آوردند و در عملیاتی غافلگیرانه وی را به دام انداختند.

فائزه که خود را بی‌گناه می‌دانست زمانی که فیلم دوربین مداربسته را دید دیگر چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به پلیس گفت: چندی پیش با «سیاوش» که شیشه‌ای است آشنا شدم و مدتی با هم شیشه می‌کشیدیم که تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم اما در زندگی پولی برای تامین مخارج خانه و خرید مواد نداشتیم تا اینکه به فکر سرقت افتادیم و با طراحی نقشه سرقت توسط سیاوش دزدی‌هایمان را شروع کردیم و فکر نمی‌کردیم دستگیر شویم. پلیس با اعترافات زن جوان توانست ردپای سیاوش را که برای خرید مواد خانه را ترک کرده بود در خانه عمویش به دست آورد و چند ساعت بعد از دستگیری همسرش وی نیز در مخفیگاه خود به دام افتاد.

سیاوش وقتی پی برد همسرش وی را لو داده لب به اعتراف گشود و گفت: برای خرجی خانه و تامین مواد به پول نیاز داشتیم و چون سال‌ها پیش در مراسم خاکسپاری پدربزرگم از خانه‌اش دزدی کردم و کسی نتوانست رد دزد خانه پدربزرگم را بزند با طرح نقشه سرقت از خانه‌هایی که عزادار بودند دست به این سرقت‌ها زدیم. وی در ادامه افزود: نخست کارمان را از خانه‌های پایین شهر شروع کردیم اما چون پول و طلای کمی به دست آوردیم با خرید لباس‌های شیک به خانه‌های اعیانی می‌رفتیم. معمولا فائزه در خانه می‌ماند و چون زن بود کمتر کسی به وی شک می‌کرد و بعد از خالی شدن خانه در را باز می‌کرد و به راحتی دست به دزدی می‌زدیم.

بنابر این گزارش، تحقیقات برای افشای دیگر جرائم این زوج ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟