سکته زن کرجی از ترس مردان غریبه در خانه اش / اعترافات سریالی

به گزارش رکنا ، سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس استان البرز صبح دیروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه اموال کشف شده از مجرمان گفت: تأمین امنیت مردم همیشه در اولویت پلیس بوده و به‌ همین منظور نیز با انجام طرح‌های عملیاتی پلیس به‌دنبال دستگیری مجرمان و کاهش وقوع جرم در این استان هستیم. در تازه‌ترین طرح پلیس نیز موفق به انهدام 33 باند سرقت و دستگیری 103 مجرم سابقه دار شدیم.یکی از باندهای سرقتی که در این طرح دستگیر شدند سارقان مسلحی بودند که پس از ورود به خانه‌ای در کرج با ایجاد رعب و وحشت باعث سکته قلبی و مرگ مادر خانواده شده بودند. اعضای این باند 11 نفره از سه سال پیش هشت فقره سرقت مسلحانه از خانه‌های استان البرز را در پرونده خود داشتند.

ارزش ریالی اموال سرقت شده توسط این سارقان خشن سه میلیارد تومان تخمین زده شده است آنها پس از زاغ زنی خانه‌هایی که زنان طلا و جواهرات داشتند وارد خانه‌شان شده و نقشه سرقت خود را با تهدید سلاح گرم اجرایی می‌کردند.

سردار محمدیان با بیان اینکه بخش اعظم وقوع جرایم خرد به معتادین متجاهر برمی‌گردد، گفت: طی طرح پاکسازی مناطق آلوده بیش از ۷۰۰ معتاد متجاهر جمع‌آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد منتقل شدند. از ابتدای سال تاکنون نیز سیزده مرحله طرح تهاجمی نیروی انتظامی استان البرز علیه مجرمین اجرایی شده است.

اسیدپاشی به‌خاطر ارثیه پدری

سردار محمدیان همچنین از دستگیری مرد 40 ساله‌ای خبر داد و گفت: این مرد به خاطر ارثیه پدری هفته پیش در کرج روی صورت خواهرش اسید پاشید. این متهم صبح دیروز توسط کارآگاهان استان البرز شناسایی و دستگیر شد.وی درباره نحوه اسیدی پاشی خود به افسر پرونده گفت: به‌دنبال کینه‌ای که از خواهرم داشتم هفته پیش به دیدار او رفتم همین که او در خانه را باز کرد من روی او اسید ریختم و بعد پا به فرار گذاشتم.

توقیف خودروهای مزاحم در چهارشنبه آخر سال

رئیس پلیس استان البرز همچنین گفت: کسانی که باعث ایجاد مزاحمت یا اقدام منتج به آتش‌سوزی و سلب آسایش مردم می‌شوند با دستور قضایی وسیله نقلیه آنها توقیف و فرد متخلف تا پایان تعطیلات بازداشت خواهد شد.

مرخصی به سارقان تا پایان فروردین ممنوع شد

حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب استان البرز نیز در حاشیه این نمایشگاه گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به سارقان حرفه‌ای و سابقه دار که در زندان به سر می‌برند تا پایان فروردین سال آینده مرخصی داده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس ابلاغ صادر شده مقرر شد از اول بهمن سال‌جاری تا پایان فروردین ماه به سارقان سابقه دار هیچ گونه اعطای مرخصی صورت نگیرد، گفت: بیشتر سارقان دستگیر شده حرفه‌ای و سابقه دار هستند که دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اجازه جولان به آنها را نخواهد داد.

وی با بیان اینکه مردم باید امنیت، آرامش و آسایش داشته باشند، افزود: جزای به خطر انداختن امنیت مردم به خطر انداختن آرامش سارقان است و دستگاه قضا در این خصوص هیچ گونه تعارفی ندارد. به سارقان حرفه‌ای، کسانی که رفتارهای خشن دارند هشدار می‌دهیم که دستگاه قضایی از این به بعد با همکاری نیروی انتظامی بشدت با آنها طبق قانون برخورد و هیچ حد و مرزی برای مقابله با این افراد نخواهیم داشت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟