ردپای گروگانگیر فراری در فیلم سرقت از خانه اعیانی پاسداران + عکس

سارقان خشن با تخریب در وارد یک خانه شدند تا دست به سرقت بزنند که صاحبخانه آژیر خطر را به صدا در آورد.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت: اواسط دی ماه پرونده ای با موضوع سرقت به عنف منزل به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری 102 پاسداران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی و پی جویی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی ادامه داد: شاکی برای تکمیل تحقیقات در پایگاه چهارم حاضر و بیان داشت، 10 دی ماه 4 سارق با صورت پوشیده وارد ساختمان محل سکونت وی شده و پس از تخریب در واحد مسکونی وارد منزل او می شوند و با تهدید و ضرب و شتم او قصد سرقت داشتند که با توجه به صدا در آمدن آژیر ساختمان و حضور ساکنان و همسایگان در راهرو و راه پله اقدام به فرار کرده و سرقتی انجام ندادند.

شناسایی آدم ربای فراری در صحنه سرقت

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع اکیپی از کارآگاهان به محل وقوع جرم اعزام و به بررسی محل پرداختند که مشاهده کردند یکی از همسایگان مجاور در ساختمان خود دوربین مدار بسته نصب کرده، پس از اخذ هماهنگی قضائی فیلم دوربین مداربسته مورد بازبینی قرار گرفت و مشاهده شد 4 مرد با صورت پوشیده و خودروی پرشیا سفید رنگ به محل سرقت مراجعه و پس از حدود 20 دقیقه از محل متواری شدند ، در بررسی سیستمی مشخص شد که متهمان پلاک خودرو را دستکاری کرده و با پلاک غیر به صحنه جرم آمده اند.

وی عنوان کرد: در این راستا سایر پلاک ها نیز استعلام و تعدادی پلاک شبیه پلاک خودروی پرشیا استخراج که در راستای شناسایی متهمان به انجام تحقیقات میدانی در خصوص مالکان خودرو در آدرس های موجود اقدام و در تحقیق مشخص شد مالک یکی از خودروها به نام "غفور" شباهت زیادی به یکی از متهمان دارد و یک فقره سابقه آدم ربایی نیز دارد.

شناسایی باند دزدان وحشت آور

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از هماهنگی با مراجع قضائی دستگیری "غفور" و همدستان وی در دستور کار پلیس قرار گرفت که پس از اقدامات پلیسی در عملیاتی غافلگیرانه 29 دی ماه "غفور" دستگیر شد؛ در تحقیقات بعمل آمده ابتدا منکر سرقت و نقشه آدم ربایی بود اما پس از ارائه مستندات و ادله لب به سخن گشود و به جرم خود با همکاری 3 نفر دیگر به هویت های، "مهدی"، "پوریا" و "سهیل" اعتراف کرد.

به گفته مجیدی، سهیل در اعترافات خود بیان داشت، شاکی با "پوریا" اختلاف مالی داشت و وی نیز تصمیم گرفت از شاکی انتقام گرفته و برای تسویه حساب از او سرقت کنیم که موفق نشده و ناکام ماندیم .

مجیدی خاطرنشان کرد: با هماهنگی قضائی و اعترافات متهم طی عملیاتی غافلگیرانه "مهدی" و "پوریا" نیز در منزلشان دستگیر و در بازجویی بعمل آمده به جرم خود اعتراف کرده و علت و انگیزه سرقت نافرجام از شاکی را اختلاف مالی و قصد ترساندن شاکی برای تسویه حساب بیان کردند، متهمان پس از اخذ رضایت شاکی به مرجع قضائی معرفی شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟