بازداشت فروشنده داروی کرونا

کلاهبردار داروی کرونا بازداشت شد.رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری کلاهبردار داروی کرونا خبر داد.
شهروندان مراقب تبلیغات بی‌مورد داروی کرونا در فضای مجازی باشند و فریب نخورند.
سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر بیان کرد: شخصی به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی شد که با شخصی ناشناس در فضای مجازی و شبکه اجتماعی واتساپ آشنا شده است که ادعای فروش داروی کرونا را داشته و به دلیل نیاز مبرم به این دارو برای پدر خود قربانی فریب تبلیغات گسترده این کلاهبردار شده است.
به گزارش رکنا، وی افزود: متاسفانه در ادامه شاکی اظهار داشته که مبلغ 400 ملیو‌ن ریال به حساب ایشان واریز کردم که پس از واریز وجه داروی تقلبی برای اینجانب ارسال نمود و دیگر پاسخگوی شماره تلفن همراه خود نبوده است.

فروشنده داروی تقلبی کرونا در خوزستان به دام افتاد

این مسئول انتظامی گفت: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده ابتدایی تشکیل شده و به صورت ویژه در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت. با آغاز بررسی‌های فنی شیوه فعالیت مجرمانه متهم مشخص شده و سپس هویت وی شناسایی و در ادامه اقدامات تخصصی نیز محل فعالیت او کشف شد.
سرهنگ حسنوند بیان داشت: پس از طی هماهنگی با مقام محترم قضایی فرد مذکور در این پلیس احضار و تحقیقات لازم از نامبرده انجام گردیده که با دیدن مستندات استخراج شده به بزه انتسابی معترف گردید و پرونده پس از انجام سایر اقدامات تکمیلی در معیت متهم به دادسرا ارسال گردید.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شیادان سایبری برای به دست آوردن پول از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کنند و بخصوص در ایام کرونا این موضوع سوژه مناسبی برای کلاهبرداران می‌باشد. آنها با فعالیت در فضای مجازی و معرفی کردن خود با عناوین مختلف، از سادگی و سهل‌انگاری شهروندان سوءاستفاده می‌کنند؛ لذا شهروندان باید در زمان فعالیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هوشیار بوده و مراقب تبلیغات گمراه کننده‌ای از قبیل فروش دارو یا واکسن کرونا و... باشند.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان اظهار کرد: گزارشات در زمینه واکسن کرونا یا داروی کرونا را از طریق رسانه‌های جمعی معتبر و داخلی دنبال کنند، همچنین شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کرده و موضوع را در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری ثبت کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟