اولین فیلم از لحظه سیلی خوردن سرباز از نماینده مجلس / ادعا یا واقعیت !
حجم ویدیو: 13.15M | مدت زمان ویدیو: 00:02:00

ماجرای سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور حواشی زیادی را برای او به همراه داشت.

به گزارش رکنا، همه چیز از حس وظیفه شناسی سرباز وظیفه‌ پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ رخ داد. غروب بود و در منطقه دروازه دولت تهران خودورها در ترافیک غروب پایتخت منتظر بودند. در ابتدای ورودی خطوط بی آرتی دو سرباز جوان ایستاده بودند تا خودروهای شخصی و موتورسوارها وارد این قسمت نشوند.این بخش که برای تردد اتوبوس های بی آرتی ساخته شده است تا مردم سریعتر به زندگی خود برسند ،همان شهروندانی که برای جلوگیری از ترافیک از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنند.

گفتگو با مادر سرباز / کتک خوردن در شهر غریب برای یک مادر سخت است

اما ماجرا زمانی رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد، همان موقع که نماینده مجلس علی اصغر عنابستانی برای اینکه فکر می کند خونش از بقیه شهروندان رنگینتر است برای اینکه دیرش نشود تصمیم می گیرد از خط ویژه حرکت کند. اما سرباز وظیفه شناس راهور اجازه ورود به خودروی نماینده مجلس را نمی دهد. آن هم نه به این خاطر که با نماینده مجلس مشکلی از قبل داشته بلکه ماجرا به عدم وجود مجوز تردد و ال ای دی در خودروی موردنظر بوده است. اما گاهی اوقات برخی از افراد مثل نماینده مجلس تصمیم می گیرد قدرتش را به رخ دیگران بکشد و با یک سیلی صورت سرباز وظیفه راهور را که بیش از 5 ساعت در سرما ،آلودگی هوای تهران و کرونا کف خیابان مراقب انضباط شهری و ترافیکی است سرخ می کند.

انتشار یک فیلم اولیه

پنج شنبه دوم بهمن ماه بود که یک فیلم از ماجرای درگیری سرباز راهور با راننده و نماینده مجلس در فضای مجازی دست به دست چرخید. سرباز درحالی که کارد به استخوانش رسیده و خستگی یک روز خدمت در شلوغ ترین خیابان تهران به تنش مانده است می گوید: من از راننده خودرو مجوز تردد خواستم ،مجوز نداشت . بعد به من توهین کرد،جوابش را دادم .بعد هم نماینده مجلس ازخودرو پیاده شد و یک سیلی به صورتم زد.

چرا نماینده مجلس از خط ویژه می‌رفت؟

این همه ماجرای رخ داده در این  فیلم نیست ،مردمی که هم در صحنه حاضر هستند با عصبانیت تمام حرف می زنند. بعضی ها می گویند من شاهد هستم که نماینده مجلس به صورت سرباز سیلی زد ،یکی دیگر می گوید: دو ساعت است که همین خودرو این جا ایستاده و راه مردم را بند آورده است. نماینده مجلس است که باشد چرا مردم را از کار و زندگی می اندازد چرا به صورت سرباز سیلی زده است.

واکنش ستاد کل نیروهای مسلح به سیلی خوردن سرباز

چند روز پس از ماجرای سیلی زدن نماینده مجلس علی اصغر عنابستانی به سرباز راهور میر دریادار رحیمی پور گفت: پرونده سرباز ناجا در تهران در حال بررسی ستاد کل است و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

امیر دریادار رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در خصوص موضوع زد و خورد نماینده مجلس با یکی از سربازان نیروی انتظامی معاونت حقوقی ناجا وارد عمل شده و در حال تنظیم شکایتی در این خصوص است.

فیلم سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهور را داریم! / سردار حمیدی مدعی شد

وی ادامه داد: از طریق دادگاه کارکنان دولت به این پرونده رسیدگی و تا به نتیجه رسیدن موضوع مسئله بررسی خواهد شد. فرض کنیم که سرباز هم در این رابطه مقصر بوده باشد، لذا به هیچ عنوان هیچ فردی حق این را ندارد سربازی را که در حال انجام خدمت است را مورد ضرب و شتم خود قرار دهد.

امیر دریادار رحیمی پور گفت: این پرونده در حال بررسی ستاد کل است و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

واکنش پلیس به خبر سیلی نماینده مجلس به صورت سرباز راهور

سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی نیز به این ماجرا پرحاشیه واکنش نشان داد و درباره آن اینطور گفت: سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.

16 بهمن موضوع برخورد نماینده مجلس با سرباز راهور بررسی می‌شود

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه صیانت از حقوق آحاد پرسنل نیروی انتظامی از دستورات اکید فرمانده نیروی انتظامی است، افزود: اعتقاد، باور و تأکید سردار اشتری همواره بر این است که سربازان وظیفه را نیز چون فرزندان خود بدانیم و در صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوقشان لحظه‌ای دریغ و درنگ نکنیم، ایشان بارها به همه فرماندهان تأکید کرده‌اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند بنابراین اجازه نمی‌دهیم به ساحت مقدس سبزپوشان خدوم نیروی انتظامی در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

این مقام انتظامی تأکید کرد:در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، نیروی انتظامی از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

واکنش قالیباف به سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهور

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در واکنش به سیلی نماینده مجلس به سرباز راهور در توییتر نوشت: در برابر قانون همه مساوی هستند. مجلس به کسانی که به وظیفۀ قانونی خود عمل می‌کنند افتخار می‌کند و اولین مدافع حقوق آنهاست.

در حادثۀ اخیر، به محض شنیدن اولین گزارش‌ها، دستور بررسی دقیق ماوقع صادر شد؛

درصورت احراز تخلف، هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه بررسی و برخورد قانونی خواهد کرد.

3040801

عنابستانی، نماینده سبزوار: تا شب بیانیه می دهم /سیلی زدن به سرباز را شدیدا تکذیب می کنم

اما ماجرا همچنان ادامه داشت و علی‌اصغر عنابستانی در واکنش به جنجال سیلی زدنش به سرباز راهور ناجا، اعلام کرد: بیانیه مربوط به این ماجرا صادر خواهد شد.

این خبر را سردار حمیدی، رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرده و اینطور گفت: مدارک به اندازه کافی وجود دارد که نشان می‌دهد علی اصغر عنابستانی به صورت سرباز امیدی اکبری سیلی زده است.

سردار حمیدی با بیان اینکه «کار سرباز ما کاملا درست و برگرفته از قانون بود و سرباز نباید به خودرویی که بدون مجوز بود اجازه تردد در خط ویژه می‌داد» گفته مستنداتی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور داریم که کاملا کفایت می‌کند و باید ببینیم مرجع قضایی دراین‌باره چه تصمیمی خواهد گرفت.

برای پیگیری موضوع با علی‌اصغر عنابستانی نماینده اصولگرای سبزوار صحبت کردیم. او در واکنش به سخنان سردار حمیدی رییس پلیس راهور تهران می‌گوید: سخنان پلیس راهور ناجا را شدیدا تکذیب می‌کنم.

عنابستانی می‌گوید: تا شب مشغول جمع و جور کردن کارها هستیم و ناجا هم کارهایش را انجام می‌دهد ما هم تا شب بیانیه‌ای صادر می‌کنیم که کل ماجرا در آن توضیح داده شده است.

عنابستانی در پاسخ به اینکه منظورش از «جمع و جور کردن کارها» چیست، توضیحی نداد و تنها اعلام کرد که بیانیه مربوط به این ماجرا تا شب صادر خواهد شد.

فیلمی از لحظه سیلی خوردن سرباز راهور

با اینکه نماینده مجلس شورای اسلامی همچنان مدعی است که به صورت سرباز راهور سیلی نزده است اما به تازگی فیلمی از صحنه درگیری به رکنا رسیده است که نشان می دهد سرباز وظیفه راهور مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و در صحنه ای از فیلم مشخص است که پس از سیلی خوردن پرت می شود.

این فیلم و پرت شدن سرباز وظیفه به خاطر ضربه ای که به او وارد می شود در مقابل گفته های نماینده مجلس بیشتر از قبل انگشت اتهام را به سوی علی اصغر عنابستانی نشانه می رود.

اما بیانیه نماینده مجلس چه بود ؟

به تازگی بیانیه ای از طرف عنابستانی نماینده سیلی زن در فضای مجازی منتشر شده است .

همکار گرامی

سلام علیکم

گزارشی از واقعیت ماجرای این روزها صرفا جهت استحضار تقدیم میکنم:

راننده جوان و تازه‌کار من وقتی مطمئن می‌شود به برنامه سفر نمی‌رسیم و در حالی که من مشغول مصاحبه تلفنی هستم به راهبند ورودی خط ویژه نزدیک می‌شود.

سربازی جلویش را گرفته و چون کارت تردد ندارد مانع می‌شود. راننده می‌گوید ماشین مجلس است و نماینده عجله دارد. لذا سرباز برای اطمینان از نماینده بودن بنده از من کارت میخواهد که نشان میدهم. اما سرباز دیگری از راه می‌رسد و از سرباز اولی می‌پرسد این فرد کیست؟ میگوید نماینده مجلس است. سرباز دومی بی‌مقدمه به راننده ما میگوید برو کنار بچه‌خوشگل!!!

راننده ما با اشاره به بنده تاکید می‌کند که ایشان نماینده مجلس است ولی سرباز دوم یکی دو بار می‌گوید هر خری هست برای خودش هست، من راه نمیدهم.

من که از توهین بی‌دلیل سرباز ناراحت شده‌ام پیاده می‌شوم و به او می‌گویم که شما حق نداری توهین کنی؟ راه نمی‌دهی اشکال ندارد اما حق نداری به هیچ شهروندی ولو نماینده مردم توهین کنی و او دوباره باتومش را به شکم من می‌کوبد و می‌گوید گفتم هر خری هستی برای خودت هستی!

دستم را روی شانه‌اش می‌گذارم و هلش می‌دهم، یکی دو قدم به عقب می‌رود و دوباره باتومش را به سمت من پرت می‌کند!

برمی‌گردم و در صندلی عقب ماشین می‌نشینم و به راننده می‌گویم بشین برویم‌.

سرباز که جلو راه ما را سد کرده به راننده اتوبوس عقبی می‌گوید از عقب سپر به سپر این ماشین بچسبان تا نتواند تکان بخورد!

خواهش‌های راننده ما برای باز شدن راه به جایی نمی‌رسد!

بخاطر قفل کردن خودرو ما از عقب و جلو توسط سرباز مزبور ، ترافیک شدیدی ایجاد می‌شود. سرباز مرتبا با موبایل خود صحبت می‌کند. موتورسیکلتی از راهور می‌رسد، افسری پیاده می‌شود و با سرباز صحبت می‌کند و اصلا به ماشین ما نزدیک نمی‌شود. افسر ناشناس ناگهان وسط خیابان می‌ایستد و شروع به فریاد زدن می‌کند و علیه مجلس و نمایندگان داد می‌زند و توهین می‌کند و تماشاگران این صحنه را علیه بنده تحریک‌ می‌کند و سپس با گوشی موبایل خود از صحنه تشنجی که ایجاد کرده فیلم‌برداری می‌کند و برخی از افراد حاضر در صحنه که تحت تاثیر جنجال ایجادشده علیه بنده قرار گرفته‌اند به سمت ماشین آمده و مشت و لگد می‌زنند و شیشه عقب ماشین روی سر من خرد می‌شود!

افسر دوم بعد از این همه جنجال راه را باز میکند و ما از صحنه خارج می‌شویم!

معاون عملیات راهور از راه می‌رسد و عذرخواهی مختصری از ما می‌کند و قول می‌دهد که با سرباز و افسر خاطی برخورد کند و ما هم چون برای سفر به حوزه انتخابیه عجله داریم می‌رویم.

با وجود قول سردار اشتری به اینجانب مبنی بر حل مساله و برخورد با متخلفین، سه روز بعد فیلمی که افسر انتظامی از جنجال‌آفرینی خودش گرفته بود، با محوریت ادعای کاملا دروغ و کذب «سیلی زدن» بنده به «صورت» یک سرباز در حال انجام وظیفه در فضای مجازی پخش می‌شود و سر از رسانه‌های خارجی در می‌آورد! و حمله بی‌سابقه و همه‌جانبه به این حقیر، مجلس و نظام شروع می‌شود و باقی ماجرا که می‌دانید!

چند نکته پایانی؛

۱- بنده به وجه به خودم اجازه سیلی زدن به صورت هیچکس را نمی‌دهم چه برسد به صورت یک سرباز وظیفه و صرفا بعد از چندین بار توهین زشت و بکار بردن الفاظ ناپسند توسط سرباز دوم که قاعدتا بایستی حتی با مردم عادی چه برسد نماینده مردم در چارچوب قانون و ادب مواجهه نماید، فقط او را هل داده‌ام و اساسا سیلی در کار نبوده است!

۲- افسری که وظیفه حفظ نظم و رعایت قانون دارد خود عامل تشنج عمومی در خیابان و جنجال‌آفرینی شده و با ایجاد ناامنی و تهییج سایرین برای هجوم به سمت نماینده ملت با خیال راحت از صحنه سازیش با دوربین شخصی فیلم گرفته و آن را در فضای مجازی پخش می‌کند و هیچکس سراغی از نیت او نمی‌گیرد.

۳- اگر از حیثیت این همکار کوچکتان که همچون شما شأنیتی در این کشور جز خادمی و نمایندگی از مردم ندارد دفاع نشود تردید نکنید که این آخرین مورد نیست و بعد از این نمایندگی مردم جز اسباب تمسخر و هتک حرمت توسط سایرین چه اصحاب قدرت و ثروت و ... نخواهد بود و قاعدتا تکلیف رفتار این اصحاب با مردم عادی که نیز کاملا واضح خواهد بود.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟