پاره شدن طناب دار از گردن قاتل گچسارانی / 6 سال پیش چه گذشت؟

سفیران صلح و افراد معتمد ،سادات جلیل القدر و روحانیون ، ریش‌سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان، از یک ماه پیش تلاش کردند تا رضایت اولیای دم را کسب نمایند و امروز در حالی که به موجب درخواست اولیای‌ دم جهت اجرای مراسم قصاص مهیا شده بود اولیای دم از حقوق قانونی خود مبنی بر قصاص نفس گذشت نمودند و به این فرد زندگی دوباره بخشیدند.
در فرهنگ عامیانه عشایری کهگیلویه و بویراحمد ،صلح و سازش و گذشت با حضور ریش سفیدان و معتمدان و متنفذین و نخبگان از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گزارش رکنا،  فردی که ۶ سال پیش بر اثر یک درگیری مرتکب قتل عمد شده بود با وساطت دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان از چوبه دار نجات یافت.
حجت الاسلام والمسلمین محمد صدرا ادیبان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران در همین رابطه اظهار داشت: این قتل در سال ۱۳۹۳ اتفاق افتاد و به موجب دادنامه صادره از شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان مستقر در شهرستان گچساران، این فرد به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران در ادامه افزود: با اعتراض این فرد پرونده امر در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه مزبور رأی دادگاه کیفری استان را تایید کرد.

نجات سومین فرد از چوبۀ دار در گچساران

ادیبان افزود: سفیران صلح و افراد معتمد ،سادات جلیل القدر و روحانیون ، ریش‌سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان، از یک ماه پیش تلاش کردند تا رضایت اولیای دم را کسب نمایند و امروز در حالی که به موجب درخواست اولیای‌ دم جهت اجرای مراسم قصاص مهیا شده بود اولیای دم از حقوق قانونی خود مبنی بر قصاص نفس گذشت نمودند و به این فرد زندگی دوباره بخشیدند.
دادستان عمومی و انقلاب گچساران در پایان گفت : در یک ماه گذشته این سومین مورد می باشد که از چوبه ی دار نجات یافته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟