این مرد 8 سال هر شب کابوس مرگ می دیدید / در سردشت جه گذشت؟

به گزارش رکنا، با تلاش مسئولان قضایی، معتمدین محلی و اعضای شورای حل اختلاف، رضایت اولیای دم در یک فقره پرونده قتل اخذ و محکوم به قصاص از مجازات اعدام رهایی یافت.

در این رابطه رئیس دادگستری شهرستان سردشت اظهار داشت: در راستای عمل به رسالت ذاتی شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات از طریق برقراری صلح و سازش به ویژه در پرونده‌های مهمی همچون پرونده‌های مربوط به قتل عمد، اعضای شورای حل اختلاف در این حوزه قضایی موفق به اخذ رضایت از اولیای دم پرونده قتل عمد شده و موجب بازگشت دوباره محکوم علیه به زندگی شدند.

امیر کشاوری با اشاره به روند دادرسی در این پرونده گفت: در پی وقوع یک فقره قتل عمد در جریان یک نزاع دسته جمعی در سال 91 و صدور حکم قصاص توسط مراجع قضایی، پرونده محکوم علیه جهت انجام اقدامات صلحی و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم به شعبه سوم شورای حل اختلاف شهرستان سردشت ارجاع تا اقدامات سازشی در سایه حمایت مسئولان قضایی توسط اعضای شورای حل اختلاف در این حوزه قضایی آغاز شود.

وی افزود: خوشبختانه پس از یک سال تلاش و پیگیری مجدانه اعضای شورای حل اختلاف و تشکیل جلسات متعدد صلحی و استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و معتمدین محلی، اولیای دم این پرونده رضایت بی‌قید و شرط خویش را اعلام و زمینه رهایی محکوم علیه از مجازات اعدام را پس از 8 سال تحمل حبس فراهم کردند.

رئیس دادگستری شهرستان سردشت در ادامه ضمن ارج نهادن به عمل خداپسندانه اولیای دم این پرونده در گذشتن از حق خویش و عفو و گذشت محکوم علیه اظهار داشت: همان گونه که در قرآن کریم و احادیث نیز اشاره شده است گذشت خصلت انسان‌های بزرگ بوده و بی‌شک نجات جان یک انسان و حیات دوباره بخشیدن به وی نیز عملی خداپسندانه و شایسته اجر معنوی و پاداش اخروی است.

در ادامه ولی خداکرمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سردشت ضمن تقدیر از اولیای دم این پرونده و برشمردن آثار و برکات عفو و گذشت در زندگی انسان اظهار داشت: امید است که اقدام خیرخواهانه این اولیای دم بزرگوار که گامی در راستای ترویج فرهنگ عفو و گذشت است و موجب ایجاد روحیه بزرگ منشی و عفو و گذشت در سایر پرونده‌های مشابه در این حوزه قضایی نیز شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟