سکوت معنادار قاتل پسر همسایه در دادگاه جنایی تهران

به گزارش رکنا، شامگاه دهم آبان ماه سال 95 وقوع درگیری خونین در یکی از خیابان‌های یافت آباد به پلیس اعلام شد . پلیس رهسپار محل درگیری شدند و دریافتند آریا 33 ساله پس از درگیری با همسایه اش به نام یاسر 30 ساله وی را با چاقو زخمی کرده است .آریا همانجا از سوی پلیس بازداشت شد و یاسر به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت .آریا انگیزه درگیری را سر و صداهای پسرهمسایه مقابل خانه شان اعلام کرد.

وی با قرار وثیقه آزاد شد تا در وقت دادگاه به جرم اش رسیدگی شود اما چهار ماه بعد یا سر به خاطر عفونت ناشی از چاقو خوردگی ها روی تخت بیمارستان جان سپرد.

در دادگاه

با مرگ پسر جوان، آریا این بار به اتهام قتل بازداشت شد و در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند.

درگیری خونین در یافت آباد تهران

پدر قربانی گفت: پسرم بی‌گناه کشته شد . آریا بی رحمانه و با چندین ضربه کاری پسرم را زخمی کرد . یاسر چهار ماه تحت درمان قرار داشت و سختی زیادی کشید. اما سرانجام تسلیم مرگ شد .من و همسرم در این مدت پیر شدیم و حالا برای آریا تقاضای قصاص داریم .

سپس متهم روبه روی قضات ایستاد و درباره درگیر خونین گفت : آن شب در خانه خواب بودم که پسر همسایه مان مقابل درآمد و شروع به سر و صدا کرد. من از پنجره به او گفتم بهتر است ساکت باشد اما گوش نداد و فحاشی کرد. من که عصبانی شده بودم برای ترساندن او چاقوی آشپزخانه را برداشتم و مقابل در رفتم اما او به من حمله کرد .من هم دو ضربه چاقو به او زدم اما واقعاً قصد کشتن او را نداشتم .

قضات دادگاه از متهم خواستند تا درباره انگیزه درگیری توضیح بیشتری بدهد اما متهم سکوت کرد و گفت : من حرفی برای گفتن ندارم و نمی‌دانم چرا با چاقو یاسر را زدم .من مقابل در رفته بودم تا او را ساکت کنم اما نمی دانم چطور شد با او درگیر شدم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد :من با پسر همسایه هیچ درگیری نداشتم و نمی‌دانم چرا آن شب مقابل خانه مان آمده و سر و صدا راه انداخته بود. هنوز علت رفتار یاسر را نفهمیده ام. بعد از درگیری وقتی همسایه ها مقابل در آمدند من فرار نکردم و منتظر ماندم تا یاسر به بیمارستان منتقل شود. سپس از سوی پلیس بازداشت شدم. اما هرگز فکر نمیکردم ضربه های چاقو کاری بوده باشد و موجب مرگ یاسر شود.

این متهم گفت: ممکن است یاسر به درمانش بی توجه بوده و درمان را ناتمام گذاشته و همین موضوع موجب عفونت زخم ها و مرگ او شده باشد.چون ضربه هایی که من به او زدم کشنده نبود. من حالا چهار سال است که در زندانم و شرایط سختی دارم.از قضات دادگاه تقاضا دارم تا تکلیفم را روشن کنند چون از این وضعیت خسته شده ام.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟