قتل وفا عبدالله زاده زن سردشتی بخاطر حیثیت / شلیک برادر غیرتی  + عکس

بازهم زن کشی در غرب کشور؛ وفا عبدالله زاده به ضرب گلوله برادرش کشته شد.
زن کشی در غرب کشور ادامه دارد، هنوز کفن سرگل از کردستان خشک نشده، خبر رسید که وفا عبدالله زاده زن 42 ساله در «سردشت» توسط برادرش به  قتل رسید و این فاجعه را قتل ناموسی عنوان کردند.

جرم وفا این بود که طلاق گرفته و پس از بزرگ کردن دو فرزند با پختن و فروختن نان محلی، با مردی آشنا شده و قصد ازدواج با او را داشته است.
وفا عبدالله زاده پس از تحمل سالها تنهایی، نداری و زحمت، به مردی علاقمند شد، از آنجا که شهر سردشت کوچک و به شدت سنتی است، ارتباط او مخفی نماند و به گوش برادر و دیگر اعضای خانواده رسید.

وفا 18 ساله بود که طلاق گرفت / قتل وفا به دست برادر 

وفا 18 ساله بود که به پسری علاقمند شد، ازدواجشان سر نگرفت و کمی بعد وفا به عقد مرد دیگری درآمد و صاحب دو پسر شد، روزی یکی از زنهای فامیل نظر وفا را در خصوص عشق پرسید و او هم گفت: آدمی هرگز عشق اولش را فراموش نمی کند! این درد و دل به گوش شوهرش «ج» رسید و او هم وفا را طلاق داد.

پس از متارکه به اروپا رفت و وفا را با دوپسرشان تنها گذاشت، وفا که از جانب خانواده خشن و زن ستیزش هیچ حمایتی دریافت نکرد، ناچار شد خانه محقری اجاره کرده و شروع به پختن نان محلی و فروش آن کند. با پول این کار و کارهای دیگری که در خانه انجام می داد، اموراتش را به سختی گذارند.

خودکشی وفا عبدالله زاده در بارداری / در سردشت رخ داد

وفا عبدالله زاده تنها قربانی مردهای خشن خانواده اش نبود، خواهرزاده اش سیما چندسال پیش برای رهایی از کتک های و آزارهای پدر و دایی هایش خودسوزی و همسر« آواره» برادر وفا، به اسم «معصومه » در حالی که باردار بود خودش را حلق آویز کرد. آواره پس از خودکشی همسرش دو زن دیگر نیز اختیار کرد. تعصب و خشونت بی حد مردان این خانواده چاره ای جز خودکشی و خودسوزی برای این دو زن باقی نگذاشته بود. به گفته یکی از آشنایان نزدیک وفا، همسر دیگر، برادر او نیز مورد شدیدترین تنبیهات بدنی و روحی قرار دارد، سالهاس شکنجه می شود اما جرات جدا شدن ندارد.

حدود دو سال از طلاق وفا عبدالله زاده گذشت، خانوادش هنوز نتوانسته بودند او را به خاطر این جدایی ببخشند، وفا پس از تحمل سالها تنهایی، نداری و زحمت، به مردی علاقمند شد، از آنجا که شهر سردشت کوچک و به شدت سنتی است، ارتباط او مخفی نماند و به گوش برادر و دیگر اعضای خانواده رسید. «آواره» پس از آنکه شنید وفا به مردی علاقمند است و احتمال دارد با او ازدواج کند، رگ غیرت مردانه و برادرانه اش باد کرد و پس از جلب موافقت برادرزاده بسیار جوانش«هاوژین»، ساعت 23 شامگاه دوشنبه 17 آذر، وفا را مقابل منزلش در محله «کانی مر» به قتل رساند.

همسایه ها پیکر غرق خون وفا را به بیمارستان رساندند، وفا اما مرده بود. بیمارستان بدون انجام کوچکترین تشریفات قانونی، جنازه را به قاتلانش تحویل داد، آنها نیز وفا را دفن می کنند؛ بی آنکه اجازه دهند کسی در آیین خاکسپاری اش شرکت کند. خانواده از اقدام برادرزاده اش حمایت کرده و رسانه های محلی را با تهدید وادار به سکوت کردند. وفا پس از سالها تحمل ظلم و خشونت در آغوش خاک آرام گرفت، قاتلانش همانند قاتلان سرگل و فرشته و سارینا و ... آزاد و رها هستند تا الگوی شوند برای دیگر مردان زن کش و دختر کش و خواهرکش.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع : حادثه 24

آیا این خبر مفید بود؟