این مرد بین مسئولان دولتی سمنان آشوب به پا کرده بود

به گزارش رکنا،  رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: متهمی که اقدام به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بر علیه مسئولین دولتی در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام کرده بود، با هوشیاری کارآگاهان پلیس فتا شناسایی شد.

سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده قضایی گفت: تیم رصد و پایش پلیس فتا کانالی را در شبکه‌اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که مبادرت به انتشار مطالب توهین‌آمیز به مسئولین دولتی و تشویش اذهان عمومی کرده بود که با توجه به اهمیت موضوع، پرونده مقدماتی تشکیل و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستورکارافسران پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی کانال تلگرامی و مطالب منتشره در آن، مشخص شد متهم دارای صفحه اینستاگرام بوده است که از آن طریق مبادرت به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در شبکه های اجتماعی می کرده است.

دستگیری مردی که پا توی کفش مسئولان کرده بود / در سمنان بازداشت شد

سرهنگ صادقی گفت: کارشناسان پلیس فتا با بررسی دقیق و سریع پرونده و انجام اقدامات فنی و خاص پلیسی مستندات لازم را جمع‌آوری کردند و در نهایت این متهم سایبری شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم در مواجه با مدارک و مستندات موجود، به جرم خود اعتراف کرد و در نهایت پرونده به دادسرا ارسال گردید.

رئیس پلیس فتا استان سمنان از تحویل مجرم به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده خبر داد و گفت: برابر قانون مجازات اسلامی، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و سایر بسترهای فضای مجازی، جرم تلقی شده و اشخاص باید پاسخگوی اعمال خود در این زمینه باشند و برای مجرمان بنا به شدت جرم، مجازات حبس و جرائم نقدی در نظر گرفته می‌شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مجرمان اینترنتی با تصور اینکه جرائم آنها در شبکه‌های اجتماعی خارجی قابل پیگرد و شناسایی نیست، دست به جرائم مختلف زده و کارهای غیرقانونی انجام می‌دهند، لذا این تصور کاملا اشتباه بوده و قطعا در دام قانون گرفتار می‌شوند.

این مقام سایبری تاکید کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟