پاتک سپاه به قاچاقچیان داروهای کرونا / یزد

 بیش از ۱۰ میلیارد ریال داروی قاچاق کرونا با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه استان کشف شد.

به گزارش رکنا ،  در عملیات غافلگیرکننده توسط سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه و با حضور میدانی چند تیم عملیاتی گروه سازمان یافته قاچاق دارو کرونا و توزیع خارج از شبکه درمان در استان یزد منهدم شد.

در این عملیات و با حکم قضایی منازل و مخفیگاه ها شناسایی شده مورد بازرسی قرار گرفت و مقادیر زیادی دارو به ویژه داروی کرونا کشف و ضبط شد.

سپاه قاچاقچیان داروی کرونا را در یزد دستگیر کرد

در این رابطه چهار نفر دستگیر شدند که یک متهم سابقه‌دار که در حوزه قاچاق دارو به اتهام قاچاق کالای ممنوعه از طریق نگهداری و عرضه دارو خارج از شبکه به صورت غیر قانونی و به صورت شبکه ای سازمان یافته و باندی همچنین تهدید علیه بهداشت، فعالیت می کرد، تفهیم اتهام شد و با اقرار هر چهار متهم، قرار بازداشت صادر و روانه زندان شدند.

در این عملیات مقداری زیادی دارو از جمله داروهای موثر در درمان کرونا مانند اکتمرا( actemra) ، رمدسیویر (remdisivir) و فاویپیراویر ( favipiravir) کشف و ضبط شد.

گفتنی است؛ بخش قابل توجهی از داروهای کشف شده تاریخ گذشته بودند یا به دلیل نگهداری در شرایط غیراستاندارد و غیر بهداشتی فاسد شده بود.

اطلاعات سپاه از مردم خواسته نسبت به تهیه هر گونه دارو خارج از شبکه درمان پرهیز و همچنین از اعتماد به سودجویانی که سلامت مردم را دست آویز کسب درآمد کرده اند پرهیز کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟