بازداشت 5 مسافر پرواز خارجی با محموله فوق سری در فرودگاه امام

به گزارش رکنا ، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف بیش از ۹میلیارد تومانی ارز و طلای قاچاق در فرودگاه حضرت امام (ره) خبر داد.

کشف 9 میلیاردی ارز و طلای آب‌شده از ۵ مسافر در فرودگاه امام(ره)

سردار "حسن مهری" در تشریح خبرکشف ارز و طلای قاچاق ارز و طلای قاچاق اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای هوایی کشور، همکاران‌مان در پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) از چهار مسافر خروجی به مقصد استانبول (ترکیه) و دوحه (قطر) 183 هزار یورو و 75 هزار دلار جمعاً به ارزش 90 میلیارد و 752 میلیون ریال کشف کردند و به دلیل عدم ارائه مدارک مثبته از چهار مسافر تمامی ارزها ضبط شد.

وی ادامه داد: همچنین در این فرودگاه هنگام کنترل مسافران خروجی به مقصد لندن 170 گرم طلای آب شده به ارزش 2 میلیارد و 270 میلیون ریال در وسایل بار همراه یکی از مسافران کشف و به جهت نداشتن مدارک لازم و اطمینان به قاچاق بودن آن طلاها ضبط شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پرونده در خصوص هر یک از متهمان دستگیر شده تشکیل و به همراه ارز و طلای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، خاطرنشان کرد: برابر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران هر مسافری که صنعت هوایی را برای مسافرت انتخاب می کند، مجاز است معادل 5 هزار یورو ارز و 150 گرم طلای ساخته شده (غیر خام) به همراه داشته باشد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟