بهترین حکم یک قاضی برای 3 زندانی / خریدن گوشی هوشمند برای دانش آموزان / قزوین

به گزارش رکنا ، رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: در اجرای تفاهم نامه احکام جایگزین حبس، 3  تن از مجرمان توسط دادگاه آبگرم ، به خرید تبلت یا گوشی همراه برای دانش آموزان نیازمند محکوم شدند.

همت امانی رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: سه تن از مجرمان که در دستگاه قضایی پرونده داشتند، برای بخش قابل تبدیل مجازات خود به اقدام نیکوکارانه مجاب شدند.

وی ادامه داد: این سه متهم ، به تحمل حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شده بودند که به استناد ماده ۷۷ قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس آنها به همکاری با کمیته امداد برای خرید گوشی همراه هوشمند یا تبلت برای دانش آموز نیازمند تبدیل شد.

رئیس کمیته امداد آبگرم اضافه کرد: گوشی های خریداری شده از سوی متهمان با حضور رئیس دادگاه آبگرم تحویل دانش آموزان نیازمند شد.

وی افزود: براساس تفاهم نامه ای که میان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و رئیس کل دادگستری استان منعقد شده است، براساس ضوابط قانونی و براساس سیاست های قوه قضائیه مبتنی بر صدور احکام جایگزین حبس برای کاهش جمعیت کیفری، دادگاه آبگرم نیز برای محکومان واجد شرایط مجازات جایگزین را صادر کرده است.

خرید گوشی هوشمند به جای زندان / اتفاقی عجیب در زندان قزوین

امانی تصریح کرد: قطع یقین این اقدام دستگاه قضایی ضمن اینکه به اجرای قوانین و اجرای مجازات ها برای رسیدن به اصل پیشگیری از جرم کمک می کند، در ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

وی یادآورشد: امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها نیز بتوانیم شاهد ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان و محرومان باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟