دستگیری عامل انتشار تصاویر خواستگاری یک دختر در ایلام

به گزارش رکنا، سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا استان ایلام گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به اداره پلیس و طرح شکایت با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و شناسایی متهم یا متهمان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.

دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در ایلام

جمالی اظهار کرد: متهم با مشاهده مستندات موجود، به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و عنوان داشت که شاکی قبلاً خواستگار وی بوده و به دلایلی از ازدواجش صرف نظر کرده است و این مجرم سایبری نیز با هدف اینکه نزدیکان و آشنایان در جریان خواستگاری باشند، تصاویر شب خواستگاری را در فضای مجازی منتشر کرده است.

او با بیان اینکه کاربران در حفظ اطلاعات به خصوص تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت داشته باشند، اظهار کرد: با انتشار دهندگان تصاویر خصوصی و خانوادگی با هماهنگی مراجع قضایی برابر قانون برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام به هموطنان توصیه کرد: درصورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی قبل از هرگونه اقدامی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند و از مشاوره‌های همکاران ما استفاده کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟