امیرحسین مرادی در لیست اعدام نیست! / وکیل مرادی از رازهای پنهان گفت ! + فیلم
حجم ویدیو: 9.89M | مدت زمان ویدیو: 00:01:21

به گزارش رکنا ، بابک پاک‌نیا درباره خودکشی پدر امیرحسین مرادی؛ یکی از متهمان حوادث آبان ماه 98، اظهار کرد: در این مدت از خارج از کشور با ما تماسهایی گرفته می‌شد البته ما با رسانه‌هایی که تصور می‌کردیم گفته‌هایمان را تحریف نمی‌کنند، مصاحبه می‌کنیم اما از ابتدا روشمان این بود که خانواده‌های این متهمان را درگیر مسائل حاشیه‌ای و رسانه‌ای نکنیم.

وکیل امیرحسین مرادی افزود: صحبت ما وکلای پرونده، صحبتی حرفه‌ای و بر اساس واقعیات پرونده است اما اگر خانواده‌ها بخواهند اقدام به مصاحبه کنند، رسانه‌ها جو را عاطفی می‌کنند لذا ترجیح ما همیشه بر این بود که خانواده‌ها هیچ وقت دخالت نکنند و اگر بنا بر مصاحبه و اطلاع‌رسانی نیز بود، وکلا بر مبنای علمی و قضائی این کار پیش رود.

ترس موکلان پس از پرونده نوید افکاری

وی خاطرنشان کرد: حواشی پیرامون پرونده نوید افکاری، باعث ترسیدن موکلان ما شد که من به آنها توضیح و اطمینان خاطر دادم که روند پرونده شما اساسا با پرونده نوید افکاری فرق می‌کند، اکنون نیز توقف اجرای حکم را گرفتیم، پرونده رسیدگی می‌شود، مراجعات مکرر به دیوان عالی کشور داریم و همه مسائل به طور عادی پیش می‌رود.

پاک‌نیا تصریح کرد: ما خانواده وکلا را آرام کردیم اما مجدداً با آنها از خارج از کشور تماس گرفته شد و قصد داشتند که خانواده متهمان حاضر به مصاحبه شوند البته دقیقاً نمی‌گفتند از کدام رسانه تماس می‌گیرند؛ زمانی که از آنها می‌پرسیدیم از کدام رسانه تماس می‌گیرید که مصاحبه را بپذیریم، از این کار ممانعت می‌کردند، زمانی که از شبکه‌های خارجی با ما تماس گرفته می‌شود، تا زمانی که مشخص شود از کدام شبکه تماس حاصل شده و اینکه عین صحبت ما پخش خواهد شد یا خیر، صحبت نمی‌کنیم.

وکیل امیرحسین مرادی بیان کرد: به همین دلیل نمی‌خواستیم با این رسانه‌ها صحبت کنیم، شماره تلفنهای آنها نیز از کشورهای مختلف مانند ترکیه، امریکا، انگلستان و با کدهای مختلف بود.

رسانه های بیگانه مصاحبه ام را پخش کردند

وکیل امیرحسین مرادی تصریح کرد: به طور مثال من با رادیو آزادی کانادا به صورت زنده مصاحبه کردم و چون این مصاحبه زنده بود، مجبور به پخش شدند، گفتم به آنها رسانه‌هایی در آنور آب قصد زدن جمهوری اسلامی ایران را دارند و در این اثنی می‌بینند چند متهم نیز قرار است اعدام شوند و از این موضوع نیز استفاده می‌کنند، کاری ندارند که خبر آنها به پرونده کمک می‌کند یا خیر، بارها در مصاحبه به شخص مصاحبه‌گیرنده گفتم این خبر را کار نکنید زیرا به ضرر روند پرونده است اما آنها خبر را کار کردند، زیرا موضوعات دیگری برای آنها مهم است.

وی بیان کرد: من به عنوان فردی که در این پرونده دخیل هستم، می‌گویم هم از داخل و هم رسانه‌های اپوزسیون خارج از کشور باعث شدند که پدر امیرحسین خودکشی کند.

پاک‌نیا در پاسخ به این سؤال که آیا مشخصاً نفهمیدید که تماسها از چه فرد و رسانه‌ای گرفته می‌شود، گفت: آبروی تماس‌گیرنده‌ها را خواهم برد، این تماسها، صحبتهای دروغ و بی‌اخلاقی‌ها موجود است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟