بهروز 10 سال بیگناه به خاطر قتل در زندان بود / قاتل اصلی در زندان کرج اعتراف کرد

به گزارش رکنا، اوایل تابستان سال 89 وقوع درگیری در منطقه پیشوا ورامین به پلیس اعلام شد. در آن درگیری حسن 30 ساله چاقو خورده بود که به بیمارستان منتقل شد اما به خاطر  شدت خونریزی تسلیم مرگ شد.

پلیس به تحقیق پرداخت و همسر حسن، مرد جوانی به نام بهروز را به عنوان قاتل همسرش معرفی کرد.

وی به ماموران پلیس گفت : من در خانه بودم که یکباره از موبایل همسرم با من تماس گرفتند و گفتند همسرم چاقو خورده است. من بلافاصله خودم را به محل درگیری در پیشوا رساندم. شوهرم چاقو خورده بود و حالش بد بود. او که به سختی صحبت می کرد در راه انتقال به بیمارستان به من گفت مرد جوانی به نام بهروز با چاقو او را زده است. شوهرم می گفت بعد از درگیری با بهروز ، برای نجات جانش سوار ماشین شده تا فرار کند اما نتوانسته ماشین را کنترل کند و تصادف کرده و همان موقع راننده خودروهای عبوری به کمک او آمده بودند تا او را به بیمارستان برسانند. من از بهروز شکایت دارم.

این زن ادامه داد: همسرم و بهروز از مدتی قبل بر سر خرید و فروش احشام با یکدیگر درگیری بودند.

درگیری خونین بر سر خرید و فروش احشام

به دنبال اظهارات این زن ،پلیس به ردیابی بهروز پرداخت و وی را بازداشت کرد. بهروز منکر قتل بود .وی پس از دستگیری مدعی شد بر سر خرید و فروش گاو و گوسفند با حسن درگیر بوده اما او را نکشته است.

این مرد پای میز محاکمه ایستاد و ادعا کرد به اشتباه بازداشت شده است. او در دادگاه گفت : من قاتل نیستم و نمی‌دانم چرا بهروز قبل از مرگش نام مرا برده بود.

در پایان جلسه قضات با توجه به مدرک های موجود در پرونده بهروز را به قصاص محکوم کردند .

ادعای عجیب یک زندانی / پرونده قتل یک مرد در پیشوا پیچیده شد

حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید شد و در مرحله استیذان قرار داشت . شمارش معکوس برای قصاص بهروز آغاز شده بود که مرد معتادی به نام سعید که در زندان بود اظهارات عجیبی را مطرح کرد.

وی مدعی شد 10 سال قبل حسن را در درگیری در پیشوا ورامین کشته است .

اظهارات مرد معتاد موجب شد تا حکم قصاص بهروز متوقف شود .در این میان بهروز درخواست اعاده دادرسی را مطرح کرد و خواست تا بار دیگر به پرونده وی رسیدگی شود.

سعید در تحقیقات گفت: من حسن را با چاقو زدم و فرار کردم. وقتی فهمیدم او در بیمارستان جان سپرده فراری شدم. من بعد از مدتی فهمیدم بهروز به اتهام قتل بازداشت شده است. در مدت 10 سالی که فراری بودم همیشه عذاب وجدان داشتم. حالا که به اتهام حمل و خرید و فروش مواد مخدر بازداشت شده ام می خواهم حقیقت را بگویم.بهروز قاتل نیست.

با اظهارات مرد زندانی پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد .بهروز و سعید به دادگاه احضار شدند و چون سعید مدعی بود قاتل حسن است پرونده با دستور قضایی برای از سر گیری تحقیقات به دادسرا برگردانده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟